Kierujący z ponad 2 promilami zatrzymany, a samochód zabezpieczony!

czwartek, 11.4.2024 09:12 2582 3

Ponad 2 promile alkoholu miał zatrzymany przez ziębickich policjantów 43-letni mieszkaniec gminy Ziębice. Mężczyzna był zaskoczony, że oprócz tego, że odpowie za popełnienie przestępstwa, ponieważ właśnie tym jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, to jego samochód zostanie zabezpieczony. Przypominamy, że 14 marca weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która wprowadziła konfiskatę samochodów w sytuacji, gdy kierowca ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu albo pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. 

9 kwietnia przed godziną 17.00 mundurowi pełniąc służbę na terenie miasta Ziębice zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym Ford Focus, który właśnie próbował zjechać na jedną ze stacji paliw na terenie miasta. Wygląd mężczyzny i jego zachowanie świadczyły, że może on być pod wpływem alkoholu. Policjanci nie pomylili się. Badanie wykazało, że 43-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kiedy funkcjonariusze pokazali mieszkańcowi gminy Ziębcie wynik badania na urządzeniu był zaskoczy, ale nie tak bardzo jak wtedy kiedy poinformowali go, że jego samochód zostanie zabezpieczony. Kierujący widocznie zapomniał, że od 14 marca, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która wprowadziła konfiskatę samochodów w sytuacji, gdy kierowca ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu albo pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. 

Niebawem mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przepisy za to przestępstwo przewidują karę pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz przepadek samochodu lub jego równowartości. 

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania, reaguj!

 

asp. szt. Katarzyna Mazurek

Oficer Prasowy

Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Starczówek czwartek, 11.04.2024 17:25
Był zaskoczony haha
czwartek, 11.04.2024 13:37
W Ziębicach życie toczy się inaczej
czwartek, 11.04.2024 09:33
Brawo Ziębice