Kamieniecki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego z sądowym zakazem prowadzenia

wtorek, 19.10.2021 09:31 2173 2

Funkcjonariusz Komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim po raz kolejny udowodnił, że policjantem jest się nawet po służbie. W czasie wolnym zatrzymał kierowcę audi A6, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do czterech różnych spraw. 34-latek został ukarany w ten sposób przez sąd między innymi za kierowanie pod wpływem środków odurzających. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

W sobotę około południa funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę patrolową w Kamieńcu Ząbkowickim, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył samochód audi, o którego kierowcy policjant wiedział, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

- Pomimo iż nie miał tego dnia służby, zareagował i postanowił zatrzymać 34-latka. Mundurowy niezwłocznie skontaktował się z funkcjonariuszami w Ząbkowicach Śląskich, relacjonując, gdzie się znajduje i przekazując informacje odnośnie pojazdu, jego numer rejestracyjnego i kierunku, w którym się poruszał. W momencie kiedy samochód zatrzymał się przy przejeździe kolejowym na jednej z ząbkowickich ulic, policjant wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego podbiegł do samochodu i natychmiast kazał mężczyźnie zgasić silnik i wyjąć kluczyk ze stacyjki - informuje st.asp. Katarzyna Mazurek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Po sprawdzeniu 34-latka w policyjnej bazie okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 4 różnych spraw obowiązujący do 2024 r. Ponadto samochód, którym poruszał się mieszkaniec powiatu ząbkowickiego nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowej polisy OC. Za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Anka wtorek, 19.10.2021 14:43
Bardzo dobrze. Należało mu się.
wtorek, 19.10.2021 13:39
Menda pisowska. Karma wróci