komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

Kamieniec: W każdej książce jest trochę magii - spotkanie z autorką

czwartek, 16.5.2019 13:20 , komentarze: 1 , odsłony: 754
kategorie artykułu:

   W każdej książce jest trochę magii

 

O tym, że w "każdej książce jest trochę magii”, dowiedzieliśmy się 8 maja podczas spotkania autorskiego z Magdaleną Zarębską- pisarką książek dla małych i dużych czytelników. Autorka przyjechała do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim z Wrocławia na zaproszenie Koła Przyjaciół Biblioteki, aby przeprowadzić trzy spotkania autorskie. Przed spotkaniem odbył się konkurs na okładkę dzieł naszego gościa. Laureaci otrzymali książki autorstwa Magdaleny Zarębskiej.

  Oto wyniki konkursu:

–        klasy I-III

 I miejsce- Klaudia Orzeł  I a

II miejsce- Mateusz Mazur III a

III miejsce- Wiktoria Urbaniak II a

–        klasy IV-VI

 I miejsce- Lis Klaudia IV a, Lis Julia  IV a , Zapotoczny Magdalena IV

 II miejsce- Koprzak Bartosz IV a, Brzostek Maciej IV b, Postawa Angelika V b

 III miejsce- Jakimiszyn Krzysztof IV a , Stopa Kinga VI a

 

Pierwszą grupą, która chciała dowiedzieć się o pracy autora oraz o tajemnicach, które skrywają książki, było Przedszkole nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim "Baśniowa Kraina”. Dzieci chętnie brały udział w zabawach przygotowanych przez panią Magdalenę i słuchały opowiadań o jej nowych książkach, dostosowanych do wieku przedszkolaków. Wiele książek było przystosowanych do nauki czytania, więc dzieciom wybierającym się od września do szkoły na pewno się przydadzą.

Ćwicząc swoją wyobraźnię, używając bodźców,  dzieciaki rozróżniały rzeczy i ich tekstury.W przybliżeniu zgadywały, jakie owoce lub warzywa trzymają w ręce, które zwierzęta wydają usłyszane odgłosy oraz pobawiły się w tor wyścigowy dla koni.

Drugą grupą były klasy 1-3 szkoły podstawowej. Spotkanie odbywało się na małej sali. "Borys i zajączki” to książka, o której opowiadała pani Magdalena uczniom podczas drugiego spotkania. W wielu książkach autorki występuje wątek o koniach, dlatego przedstawiono prezentacje pod tytułem ,,Konie szetlandzkie”. Na koniec spotkania autorka uświadomiła nam, ilu ludzi i ich czynności  potrzeba do wydania książki.

Trzecie, a zarazem ostatnie spotkanie, odbyło się tak samo jak z przedszkolaczkami w bibliotece, w budynku gimnazjum. Starsza grupa, do której należą klasy IV-VI rozmawiały o książce "Projekt Breslau” oraz o historii niemieckiego Wrocławia.

Nowa książka "Gloria, ja i wakacje” zyskała dużą popularność wśród młodzieży, a wśród młodszych klas zwyciężył "Kaktus na parapecie i powrót w przeszłość”. Nie mogło zabraknąć autografów i nowych książek w małej, domowej biblioteczce dzieci dzięki życzliwości pani Magdaleny. Serdecznie dziękujemy p. Magdalenie Zarębskiej za jej serdeczność, miłą atmosferę i ciekawą opowieść.

 

  Klaudia N.  członkini Koła Przyjaciół Biblioteki

 

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
poniedziałek, 17.6.2019 12:00
piątek, 14.6.2019 18:10
piątek, 14.6.2019 12:11
czwartek, 13.6.2019 09:03
czwartek, 13.6.2019 09:02
czwartek, 13.6.2019 08:54
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE