komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 15 listopada 2018

Alberta, Leopolda

Już za parę dni rusza remont ulic Głównej, Kolejowej i placu Wolności!

czwartek, 6.9.2018 12:18 , komentarze: 3 , odsłony: 2195
kategorie artykułu:

5 września Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podpisał z firmą Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana Ul. Wrocławska 1D, 55-040 Bielany Wrocławskie umowę na wykonanie przebudowy ulicy Głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką), Kolejowej i Placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Głównej z ulicami Grunwaldzką, Kolejową i Skalną. W imieniu firmy umowę podpisał Marek Popenda – dyrektor ds realizacji projektów.

Umowa opiewa na kwotę 3 079 727,51 zł z czego ponad 1 mln 600 tysięcy złotych gmina pozyskała w ramach  Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie dróg gminnych w ciągu ulic: Kolejowa, Główna i Plac Wolności w Bardzie oraz zagospodarowanie pasa drogowego i wybranych działek przyległych związane z polepszeniem bezpieczeństwa ruchu. Zakres opracowania obejmuje przebudowę ulicy Kolejowej, ulicy Głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką) i placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Kolejowej z ulicami Grunwaldzką i Skalną, przebudowę nawierzchni mostu w ciągu ulicy Głównej. Przebudowa będzie obejmowała wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników i zjazdów. Dodatkowo zostanie wykonana korekta odwodnienia tj. wymiana wpustów lub zmiana ich lokalizacji. Termin wykonania to 15 grudnia 2018 roku.

Cieszę się, że w końcu udało nam się znaleźć wykonawcę tej drogi. Bo radość z pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję przyćmiewał faktem, iż do dwóch przetargów  nie zgłosił się żaden wykonawca – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański – remont tej drogi to spełnienie nie tylko moich, ale i mieszkańców marzeń. Nasze Bardo zasługuje na piękną i reprezentatywną ulicę Główną. Mam nadzieję, że w następnych latach uda nam się zrealizować kolejne zadania – rewitalizację kamienic przy tej ulicy – dodaje burmistrz.

Ze względu na krótki czas realizacji zadania prace będą prowadzone w szybkim tempie i w związku z tym mogą się pojawiać czasowe utrudnienia w ruchu. Prosimy o wyrozumiałość.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

Jeszcze niczego
piątek, 07.09.2018 07:24 autor:
Cud to będzie jak OSP Bardo wyjedzie do akcji haha
czwartek, 06.09.2018 22:14 autor: Marysia

wczoraj, 19 godz temu
7
sobota, 10.11.2018 17:45
5
sobota, 10.11.2018 11:20
1
piątek, 9.11.2018 16:42
15
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.