komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Już za parę dni rusza remont ulic Głównej, Kolejowej i placu Wolności!

czwartek, 6.9.2018 12:18 , komentarze: 3 , odsłony: 2344
kategorie artykułu:

5 września Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podpisał z firmą Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana Ul. Wrocławska 1D, 55-040 Bielany Wrocławskie umowę na wykonanie przebudowy ulicy Głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką), Kolejowej i Placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Głównej z ulicami Grunwaldzką, Kolejową i Skalną. W imieniu firmy umowę podpisał Marek Popenda – dyrektor ds realizacji projektów.

Umowa opiewa na kwotę 3 079 727,51 zł z czego ponad 1 mln 600 tysięcy złotych gmina pozyskała w ramach  Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie dróg gminnych w ciągu ulic: Kolejowa, Główna i Plac Wolności w Bardzie oraz zagospodarowanie pasa drogowego i wybranych działek przyległych związane z polepszeniem bezpieczeństwa ruchu. Zakres opracowania obejmuje przebudowę ulicy Kolejowej, ulicy Głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką) i placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Kolejowej z ulicami Grunwaldzką i Skalną, przebudowę nawierzchni mostu w ciągu ulicy Głównej. Przebudowa będzie obejmowała wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników i zjazdów. Dodatkowo zostanie wykonana korekta odwodnienia tj. wymiana wpustów lub zmiana ich lokalizacji. Termin wykonania to 15 grudnia 2018 roku.

Cieszę się, że w końcu udało nam się znaleźć wykonawcę tej drogi. Bo radość z pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję przyćmiewał faktem, iż do dwóch przetargów  nie zgłosił się żaden wykonawca – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański – remont tej drogi to spełnienie nie tylko moich, ale i mieszkańców marzeń. Nasze Bardo zasługuje na piękną i reprezentatywną ulicę Główną. Mam nadzieję, że w następnych latach uda nam się zrealizować kolejne zadania – rewitalizację kamienic przy tej ulicy – dodaje burmistrz.

Ze względu na krótki czas realizacji zadania prace będą prowadzone w szybkim tempie i w związku z tym mogą się pojawiać czasowe utrudnienia w ruchu. Prosimy o wyrozumiałość.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

Jeszcze niczego
piątek, 07.09.2018 07:24 autor:
Cud to będzie jak OSP Bardo wyjedzie do akcji haha
czwartek, 06.09.2018 22:14 autor: Marysia

poniedziałek, 15.4.2019 21:15
2
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork