Jednej nocy ukradł dwa samochody w dwóch różnych powiatach

sobota, 2.7.2022 09:57 6918 6

Współpraca policjantów Wydziału Kryminalnego, ząbkowickich dzielnicowych oraz pokrzywdzonych doprowadziła do zatrzymania 31-letniego mężczyzny, który jednej nocy dokonał kradzieży dwóch samochodów osobowych na terenie dwóch różnych powiatów. Dodatkowo mieszkaniec powiatu ząbkowickiego odpowie za złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

27 czerwca około godziny 2.00   do ząbkowickiej policji wpłynęła informacja o kradzieży samochodu volkswagen passat zaparkowanego w jednej z miejscowości w gminie Stoszowice.

- Od początku trwania sprawy wszystkie dowody wskazywały na jedną osobę, 31-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Policja oraz pokrzywdzeni rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu. Tego samego dnia okazało się, że sprawca ukradł jednej nocy nie jeden, a dwa samochody. Drugi, fiat stilo, został skradziony kilka godzin po pierwszym z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Ten pojazd w dniu 27 czerwca w godzinach porannych został odnaleziony na terenie gminy Stoszowice. Policja poinformowała o tym fakcie zdziwionych pokrzywdzonych, którzy jeszcze spali i nie zdawali sobie nawet sprawy z kradzieży - mówi st.asp. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Kilkanaście godzin później na terenie dzierżoniowskim został odnaleziony skradziony volkswagen passat.

- Niestety, kierujący nim stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi uszkadzając samochód. Uszkodzony pojazd pozostawił. Od tego czasu policja poszukiwała podejrzanego o te kradzieże 31-latka - dodaje policjantka.

Współpraca ząbkowickich dzielnicowych i kryminalnych przyniosła rezultaty 3 dni później w jednej z miejscowości w gminie Stoszowice.

- Mieszkanie, gdzie według informacji uzyskanych przez policjantów sprawca miał przebywać, było zamknięte, jednak drzwi balkonowe były otwarte. Funkcjonariusze zauważyli podejrzanego ukrywającego się pod łóżkiem. Został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży pojazdów. Okazało się, że posiada również dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 31-latek był już karany za włamania i kradzieże, a także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz odpowie przed sądem - relacjonuje st.asp. Mazurek. 

 

W związku z tymi kradzieżami policja przypomina:

  • najbezpieczniej jest trzymać swój samochód, motocykl, motorower, czy też inny pojazd w garażu lub na parkingu strzeżonym,
  • samochód powinien być zamknięty na klucz oraz posiadać dodatkowe zabezpieczenia,
  • nie zostawiajmy wartościowych rzeczy w samochodzie, szczególnie w widocznym miejscu,
  • za każdym razem, kiedy wychodzimy z pojazdu, nawet na chwilę, zamykajmy pojazd,
  • nie zostawiajmy kluczyków i dokumentów pojazdu w samochodzie,
  • zainstalujmy alarm i włączajmy go zawsze, nawet jeżeli opuszczamy samochód tylko na chwilę,
  • zwracajmy uwagę na to, kto pojawia się obok zaparkowanych samochodów,
  • jeżeli nie posiadamy garażu, ani nie pozostawiamy samochodu na parkingu strzeżonym, parkujmy zawsze w miejscu dobrze oświetlonym i widocznym dla innych ludzi.

 

KPP w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

SK poniedziałek, 04.07.2022 07:35
brawo Policja, brawo, brawo !
Generał niedziela, 03.07.2022 22:13
Są 2 rodzaje fur, droga i wypasiona i ta nie...
sobota, 02.07.2022 12:15
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo!
sobota, 02.07.2022 09:25
Przymusowo wysiedlić do Pieszyc!!!
piątek, 01.07.2022 22:57
Zastrzelić ?
sobota, 02.07.2022 07:05
Jak najszybciej, zanim dudeł ułaskawi.