komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Jazda na suwak i korytarz życia to nowy obowiązek kierowców. Sprawdź, jak jechać.

sobota, 26.10.2019 07:37 , komentarze: 2 , odsłony: 3529
kategorie artykułu:

Korytarz ratunkowy to umowny pas ruchu przeznaczony dla pojazdów uprzywilejowanych czyli policji, straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego ale także dla służb autostradowych, a nawet lawet i pozostałych służb, których zadaniem jest niesienie pomocy poszkodowanym a następnie uprzątnięcie miejsca wypadku i jak najszybsze udrożnienie ruchu.

OSP w Czernej swoją akcję nazwała Korytarz Życia – Włącz Myślenie!! Strażacy na swojej stronie internetowej (korytarzzycia.pl) apelują do uczestników ruchu:

„Apelujemy abyśmy wszyscy dowiedzieli się czym jest korytarz życia i zaczęli go stosować!

Korek może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin! Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, że zapamiętamy jedną zasadę, która jest stosowana już od bardzo dawna wielu państwach świata- KORYTARZ ŻYCIA! Gdy już stoisz w korku i słyszysz sygnały nadjeżdżającej Straży Pożarnej czy karetki zjedź do swojej krawędzi drogi, zrób służbom ratunkowym miejsce oni nie mogą czekać, bo każda uciekająca sekunda jest na wagę czyjegoś zdrowia, a nawet życia!

Na drogach ekspresowych, autostradach czy w godzinach szczytu w dużych miastach dochodzi do wielu wypadków, a co Ty możesz zrobić aby pomóc i stać się po części bohaterem? Wystarczy, że włączysz myślenie i zastosujesz korytarz życia!

Przypomnijmy jeszcze raz! To właśnie Ty możesz uratować komuś, życie, widząc jak droga się korkuje i słysząc sygnały służb ratunkowych zjedź na bok swojego pasa. Dla Ciebie nie ma różnicy, czy stoisz na środku pasa czy na jago boku ale gdy tworzymy korytarz życia, pozwalasz np. karetce zmniejszyć jej czas przejazdu z kilku minut do kilkunastu sekund.

Uczmy się od państw europejskich (Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria) gdzie korytarz życia został bardzo szybko wprowadzony prawnie.

Źródło- BRD mś

KPP Kłodzko 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 09:33
piątek, 31.7.2020 09:28
środa, 29.7.2020 17:15
28
środa, 29.7.2020 13:03
3
środa, 29.7.2020 09:10
2
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa