Janusz Palikot: na wielkie poparcie nie liczę

czwartek, 13.11.2014 08:55 1407 0

Przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot, 12 listopada gościł w Świdnicy. Kontrowersyjny polityk przeszedł Rynkiem i ulicami centrum promując swoich kandydatów.

Janusz Palikot zachęcał do głosowania na kandydatki i kandydatów Twojego Ruchu do Sejmiku Dolnośląskiego z okręgu wałbrzyskiego, w tym liderkę listy Agatę Nowacką. Przechadzając się starym miastem docenił piękno Świdnicy, rozmawiał z mieszkańcami, którzy mówili o swoich bolączkach, rozdawał też gazetkę ugrupowania. Jedni uścisnęli mu dłoń, drudzy życzyli powodzenia, ale nie wszyscy obdarzyli posła sympatią.

O tym jakie polityk ma plany wyborcze i na co stawia, a także jak ocenia szansy swojej partii w nadchodzących wyborach w wideo:


Wcześniej Janusz Palikot odwiedził Strzegom, a jeszcze tego samego dnia Wrocław.

 

MM

***

Janusz Palikot 2 października 2010 r. podczas kongresu poparcia swojej osoby zapowiedział rezygnację z członkostwa w PO, w związku z planami założenia własnej partii politycznej. Z członkostwa w klubie i partii zrezygnował już 6 października, natomiast mandat poselski złożył dopiero 10 stycznia 2011 r. 18 października 2010 r. zostało zarejestrowane wspierające go Stowarzyszenie "Ruch Poparcia Palikota". W wyborach w 2011 r. kierowana przez niego partia zajęła 3. miejsce. Sam Janusz Palikot ponownie uzyskał mandat poselski, startując w okręgu warszawskim. Został następnie wybrany na przewodniczącego klubu poselskiego Ruchu Palikota w Sejmie VII kadencji. W 2013 założył wspólnie z Aleksandrem Kwaśniewskim i Markiem Siwcem ruch Europa Plus, który stał się stowarzyszeniem i koalicją kilku lewicowych i centrowych ugrupowań politycznych (po wyborach europejskich w 2014 r., w których nie osiągnęła progu, przestała ona istnieć). W dniach 5–6 października 2013 r. na nadzwyczajnym kongresie Ruch Palikota przekształcił się w ugrupowanie Twój Ruch, a Janusz Palikot został przewodniczącym tej formacji. *źródło: wikipedia.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)