komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 28 lutego 2020

Romana, Ludomira

Jakie stawki za śmieci w gminach powiatu ząbkowickiego?

czwartek, 16.1.2020 12:58 , komentarze: 15 , odsłony: 7290
kategorie artykułu:

Galopujące ceny w sklepach, zapowiadane podwyżki za energię elektryczną i wzrost opłat za odbiór śmieci sprawiają, że coraz częściej uważniej podchodzimy do wszystkich wydatków. Kolejne podwyżki cen za odbiór śmieci, obowiązujące w nowym roku budzą ogromne zainteresowanie. Po artykule o podwyżkach w gminie Ząbkowice Śląskie, czytelnicy pytają nas, jak wyglądają stawki w innych gminach. Poniżej informacje ze wszystkich gmin powiatu ząbkowickiego.

Fot.Pixabay

 

BARDO - 32 zł od osoby zamieszkującej gospodarstwo domowe, 64 zł od osoby, jeśli śmieci nie będą segregowane.  Jeśli gospodarstwo jednorodzinne będzie kompostować bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym stawka opłaty wynosi 24 zł od osobyObowiązuje od 1 marca 2020 r.

CIEPŁOWODY - gmina nie uchwaliła jeszcze nowych stawek. Obecne stawki to 18 zł za odpady segregowane, 30 zł  za niesegregowane. 

W związku z uchwaloną w lipcu 2019 r. nową ustawą śmieciową (formalnie: ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach), obowiązująca od 6 września 2019r, która obowiązkowo nakłada na Gminy wprowadzenie podwyżki związanej z wywozem i zagospodarowaniem śmieci komunalnych, z przyjemnością informujemy, że do czerwca br. w naszej gminie nie są planowane zmiany zwiększenia wysokości stawek za wywóz odpadów komunalnych.

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI - 15 zł od osoby zamieszkującej gospodarstwo domowe, 30 zł od osoby, jeśli śmieci nie będą segregowane. Zniżka za kompostowanie bioodpadów w przydomowym kompostowniku 1 zł. Obowiązuje od 1 lutego 2020 r. 

 STOSZOWICE - 18 zł od osoby zamieszkującej w gospodarstwie domowym, opłata podwyższona, jeśli właściciele nie będą segregować śmieci to 54 zł od osoby. Jeśli gospodarstwo jednorodzinne będzie kompostować bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym stawka opłaty obniżona jest o 1 zł ( a więc wyniesie 17 zł). Obowiązuje. 

Wszystkim nam trudno jest się pogodzić z tak wysokimi opłatami za śmieci. Nie jest to tylko problem naszej gminy, lecz ogólnopolski. Mam nadzieję, że z czasem sytuacja ustabilizuje się. Pozytywne jest to, że w naszej gminie na koniec 2019 roku jedynie 539 gospodarstw domowych nie segregowało odpadów. Wszyscy bezpośrednio zostali powiadomieni o obowiązku segregacji.
Przypominam, że worki do selektywnej zbiórki otrzymują Państwo za darmo (można je otrzymać w Urzędzie Gminy i w spółce Wodociągi Srebrnogórskie Sp. z o.o.), jak również można używać pojemniki w odpowiednich kolorach lub oznaczeniach. Roboczy harmonogram odbioru odpadów na I kwartał bieżącego roku został opublikowany na stronie gminy i spółki. W wersji papierowej dostępny jest w urzędzie, spółce i w sklepach. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego pod nr 748164518 lub do osobistego w urzędzie, pokój nr 8. Z UWAGI NA ZŁOŻONOŚĆ PROBLEMU, NIEZALEŻNEGO OD NAS, PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE. ROBIMY WSZYSTKO, ŻEBY ZMINIMALIZOWAĆ SKUTKI „KRYZYSU ŚMIECIOWEGO” DLA MIESZKAŃCÓW - poinformował wójt Stoszowic Paweł Gancarz. 

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE - 28 zł od osoby zamieszkującej w gospodarstwie domowym, 56 zł, jeśli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny (a więc mimo obowiązku nie segreguje śmieci). Jeśli właściciel nieruchomości jednorodzinnej kompostuje bioodpady stanowiące odpady komunalne w przydomowym kompostowniku, może uzyskać zniżkę w wysokości 1 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej gospodarstwo. Obowiązuje od 1 lutego. Więcej TUTAJ: https://doba.pl/dza/artykul/-aktualizacja-od-lutego-kolejna-podwyzka-cen-za-smieci-w-gminie-zabkowice-slaskie/19231/15

 

ZIĘBICE -  gmina nie uchwaliła jeszcze nowych stawek, zrobi to w drugim półroczu 2020 roku.. Obowiązująca stawka to 15 zł za śmieci segregowane, 23 zł za niesegregowane.

- W pierwszym półroczu 2020 nie będzie wzrostu opłat za odbiór odpadów. Do zmian wymuszonych wprowadzeniem zapisów w zmienionej w 2019 r. ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym przede wszystkim do wprowadzenia minimum dwukrotnej stawki (kary) za odbiór odpadów zmieszanych, będziemy dostosowywać się w II półroczu. Uspokajamy: o wszystkich zmianach będziemy informować, a powierzenie wywozu odpadów spółce gminnej w trybie in-house nie wymusza na gminie drastycznego skoku cen dla Mieszkańców.

Apelujemy jednak do wszystkich właścicieli nieruchomości, aby ten czas wykorzystać na zakup pojemników do segregacji odpadów lub doprowadzić do porozumień wewnątrz wspólnot co do wykorzystywania wspólnych pojemników. Wszelkimi poradami służą pracownicy Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego lub pracownicy spółek ZUK i ZGO.

Jednocześnie przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w pok. nr 8 można na bieżąco odbierać wydrukowane blankiety wpłat za odbiór śmieci. W tym miejscu można też otrzymać wydrukowaną instrukcję na temat segregacji odpadów oraz zasad korzystania z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Stawowej 2a (ZUK). - informuje Urząd Miejski w Ziębicach. 

ZŁOTY STOK - 25 zł od osoby zamieszkującej gospodarstwo domowe, jeśli właściciel nie będzie się stosował do obowiązku segregacji 50 zł od osoby, Jeśli właściciel nieruchomości jednorodzinnej kompostuje bioodpady stanowiące odpady komunalne w przydomowym kompostowniku, może uzyskać zniżkę w wysokości 2 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej gospodarstwo. Obowiązuje od 1 stycznia 2020 r. 

 

 

Wasze komentarze

Co robią z odpadami typu szkło, plastik ?
poniedziałek, 20.01.2020 10:44 autor:
20 lat segreguje śmieci i nie widzę problemu te podwyżki...
sobota, 18.01.2020 10:45 autor: podwyzki nie sa po to zeby ludzi
Nie dla worków! Popieram
czwartek, 16.01.2020 15:02 autor: Ja
No w Bardzie to ich poje....juz do końca
czwartek, 16.01.2020 15:06 autor: Mieszkaniec
Gdzie ja (mieszkaniec zabytkowej ząbkowickiej kamienicy, obręb Centrum) mam składować...
czwartek, 16.01.2020 15:30 autor: oddajcie nam śmietniki do segreg
BARDO - CUD Miasto.Stawki z kosmosu BURMISTRZ chyba też...
czwartek, 16.01.2020 13:32 autor: Bardak
środa, 26.2.2020 08:01
wtorek, 25.2.2020 10:02
wtorek, 25.2.2020 09:41
poniedziałek, 24.2.2020 12:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe