Jak ukryć siwe włosy? Zobacz najlepsze odsiwiacze do włosów

piątek, 22.9.2023 08:40 678

Włosy siwieją i jest to naturalny proces, który rozpocząć się może w różnym wieku, niekoniecznie zaawansowanym. Jest to uzależnione od genów, a także czynników takich jak stres, dieta, czy styl życia. W pewnym momencie włosy po prostu tracą melaninę odpowiadającą za nadanie im koloru. Gdy włosy siwieją, nie zawsze łatwo jest nam się z tym pogodzić. Jeśli nie chcemy dać za wygraną, mamy do wyboru wiele sposobów na ukrycie siwizny. Jakie metody warto wybrać?

Szampon przeciw siwieniu

Bardzo popularne kosmetyki walczące z siwizną to szampony, które zawierają fitopigmenty. Są to przenikające do włosa barwniki, które skutecznie maskują siwe nitki przyciemniając je. Gdy używasz takiego szamponu regularnie, możesz liczyć na to, że siwizna nie będzie mocno rzucała się w oczy. To dość prosty sposób, bo mycie włosów nie wymaga od nas dodatkowych zabiegów. Wystarczy spienić szampon na włosach, rozprowadzić go i umyć włosy równomiernie. Dzięki temu uzyskujemy stopniowo coraz mniejszy stopień siwizny. Efekt jest naturalny i nienachalny. Szampon przeciw siwieniu najlepiej jest od razu zakupić w dużej pojemności, ponieważ trzeba używać go regularnie i nieprzerwanie, by utrzymać efekt. Włosy nie od razu osiągną kolor jaki miały wcześniej. Trzeba do niego dojść stopniowo. Jednak aby osiągnąć upragnione rezultaty, włosy muszą być podatne na tego rodzaju zabieg. O wiele większą skuteczność, nawet w przypadku opornych na przyjmowanie pigmentów włosów mają odsiwiacze do włosów. Czym są i kiedy warto na nie się zdecydować?

Odsiwiacze do włosów

Jeśli chcesz z naturalnym i subtelnym efektem pozbyć się siwizny, dobrym wyborem będzie odsiwiacz do włosów. Te produkty dostępne są dziś dla każdego, a co więcej można je znaleźć w różnych formach. Są to np. żele, kremy, płyny, czy spraye, a nawet pomady. Wszystkie je łączy łatwość użycia i rewelacyjny efekt. Celem odsiwiacza jest przywrócenie włosom ich naturalnego koloru. Rezultaty w zależności od danego kosmetyku mogą być widoczne od razu lub po kilku, czy nawet kilkunastu zastosowaniach. Są duże plusy takiego stopniowego działania. Zmiany w kolorze zachodzą powoli, dzięki czemu efekt jest maksymalnie naturalny. Więcej o odsiwiaczach i ich działaniu dowiesz się z artykułu: https://www.fryzomania.pl/blog/odsiwianie-wlosow-i-farbowanie-wlosow-meskich-jak-dziala.html

Czym tak naprawdę różni się szampon na siwe włosy od odsiwiacza? Tym, jak działa na włosy. Odsiwiacz ma na celu nie tylko przywrócenie włosom barwników, ale również wzmacnia i odbudowuje strukturę włosów, dzięki czemu stają się one mocniejsze, bardziej lśniące i elastyczne. Dba także o skórę głowy zapobiegając jej przesuszaniu, czy łupieżowi. Dobrej jakości odsiwiacze do włosów znajdziesz w hurtowniach internetowych takich jak Fryzomania.pl. Zobacz link: https://www.fryzomania.pl/category/odsiwiacze-do-wlosow-dla-mezczyzn

Farbowanie włosów u mężczyzn

Mężczyźni nie boją się dziś sięgać po trwałe sposoby na ukrycie siwych włosów, jakim jest farbowanie. Ma ono dużo zalet – efekty widoczne są od razu, a siwizna zostaje trwale zamaskowana. To również dobra metoda, jednak jeśli farba jest dobrze dobrana, a jej kolor maksymalnie zbliżony do naturalnego. W przeciwnym razie uciążliwe mogą okazać się odrosty. Na szczęście w paletach profesjonalnych farb do włosów jest tak duży wybór odcieni, że każdy z pewnością znajdzie dla siebie. Warto odwiedzić internetową hurtownię i dokładnie przyjrzeć się oferowanym farbom i ich kolorom.