komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Jacek Iwancz – Kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

poniedziałek, 8.10.2018 13:03 , odsłony: 945
kategorie artykułu:

Zapraszam na moją stronę jacekiwancz.pl

lub fanpage’a - https://www.facebook.com/IwanczJacek/

 

O MNIE

Mam 48 lat, od urodzenia mieszkam w Świdnicy. Z moją żoną Barbarą jesteśmy już prawie 25 lat po ślubie, mamy córkę, która rozpoczęła w tym roku naukę w liceum ogólnokształcącym.

Jestem absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, po ukończeniu którego podjąłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim, które ukończyłem uzyskując tytuł magistra chemii. Wielokrotnie później kończyłem szkolenia i kursy nie tylko związane z oświatą, na przykład ukończyłem Podyplomowe Studia Menedżerskie (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu).

Po ukończeniu studiów podjąłem pracę w mojej macierzystej szkole jako nauczyciel chemii. Dodatkowo prowadziłem działalność gospodarczą, w tym byłem współwłaścicielem prywatnej szkoły dla dorosłych. Od 2002 byłem wicedyrektorem a od 2011 jestem dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha.

Jestem członkiem Rady Krajowej .Nowoczesna, angażuję się w społeczne akcje np. w obronie Wolnych Sądów. Aktywnie brałem udział w Letnich Warsztatach Demokracji, które odbyły się we Wrocławiu w 2017r.

Co mnie wyróżnia?

 • praca na rzecz młodych ludzi, rozwijanie ich pasji oraz zainteresowań. Mocno angażuję się w rozwijaniu zamiłowania do przedmiotu którego uczę, wychowałem wielu uczestników olimpiad i konkursów chemicznych. W tym roku drużyna II LO okazała się najlepsza na Dolnym Śląsku w konkursie organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Aktywnie współpracuję z wyższymi uczelniami.

 • zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne i oświatowe, m.in.: „Fredro na językach!”, Narodowe Czytanie, Świdnicka Noc z Biologią.Jestem zaangażowany w projekt mający na celu promowanie postaci Emila Krebsa, urodzonego w powiecie świdnickim niemieckiego poligloty, który znał i używał 68 języków obcych.

 • współorganizacja wydarzeń o zasięgu międzynarodowym np. projektu Luigi Nono Il canto sospeso, fundacji  L’ UnioneEuropea z Berlina. Projektu ten  poruszał problem tolerancji, demokracji, praw człowieka i integracji.Celem projektu było przekazanie wiedzy historycznej dotyczącej totalitaryzmu i nazizmu. W filmie wystąpiło 10 uczniów II LO.

 • bycie entuzjastą i aktywnym uczestnikiem międzynarodowych wymian młodzieży, m.in. zKing Edward VI Camp Hill SchoolBirmingham. Czterokrotnie wziąłem udział w tej wymianie, dzięki czemu poznałem jak funkcjonuje szkoła brytyjska przygotowująca do kształcenia na wyższych uczelniach. Miałem okazję uczestniczyć w lekcjach, zapoznać się z wyposażeniem używanym na lekcjach chemii.W trakcie wymian prowadzę również lekcje dla młodzieży angielskiej, niemieckiej i włoskiej.

W czym się sprawdzam?

 • w kreowaniu projektów społecznych: jestem pomysłodawcą projektu powstania koncepcji terenów sportowo-rekreacyjnych. Chciałbym aby w najbliższym czasie powstał tor dla rolkarzy.

 • w angażowaniu się w ważne dla regionu projekty inwestycyjne: byłem zaangażowany w kampanię promującą powstanie obwodnicy Świdnicy. Teraz będę chciał jej dokończenia, szczególnie, że po modernizacji drogi nr 379, łączącej Wałbrzych ze Świdnicą, obawiam się zwiększenia ruchu w centrum miasta.

 • w działaniach teatralnych – teatr to moja pasja, jestem aktorem w przedstawieniach w ramach projektu Alchemii Teatralnej, wystąpiłem już w kilku przedstawieniach m.in. w „Sekretnym życiu tygrysów łazienkowych”. Corocznie przygotowujemy premierę nowego przedstawienia. Zachęcam również młodzież do udziału w projekcie.

 • we współpracy z organizacjami o zasięgu lokalnym, krajowym i ponadnarodowym: m. in. współpracuję z organizacjami kombatanckimi oraz Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich.

DLA MIESZKAŃCÓW DOLNEGO ŚLĄSKA będę starał się o:

 • CZYSTE POWIETRZE, bez smogu, inwestycje w energię odnawialną, inteligentne oświetlenie oraz rozproszony system wytwarzania energii;

 • NOWE TERENY I OBIEKTY SPORTOWO-REKREACYJNE dla młodzieży i wszystkich aktywnych mieszkańców, dostępne również w godzinach popołudniowych;

 • BEZPŁATNE DOJAZDY DO SZKÓŁ dla uczniów i studentów;

 • ŚRODKI NA WSPARCIE KSZTAŁCENIA informatycznego i nauczania przedmiotów ścisłych;

 • PROGRAMY AKTYWIZUJĄCE DLA SENIORÓW oraz miejsca dziennego pobytu;

 • PUBLICZNE ZAKŁADY OPIEKI LECZNICZEJ dla przewlekle chorych;

 • ODDZIAŁY REHABILITACYJNE I GERIATRYCZNE docelowo w każdym powiecie naszego województwa;

DLA DOLNEGO ŚLĄSKA zadbam o:

 • DROGI I OBWODNICE MIAST zapewniając bezkolizyjny dojazd do autostrady A4 oraz istniejących i projektowanych odcinków dróg szybkiego ruchu: S3 i S8. W tym celu zadbam o dokończenie obwodnic miast w naszym regionie, które pozwolą wyprowadzić ruch z centrum miast;

 • TRANSPORT KOLEJOWY poprzez zwiększenie ilości połączeń kolejowych i komfortu podróży. Zadbam o modernizację istniejących linii kolejowych oraz uruchomienie połączeń na liniach pozwalających sprawnie dojechać do pracy a także do ośrodków turystycznych, np. Kłodzko-Lądek Zdrój, Dzierżoniów-Bielawa- Srebrna Góra, Świdnica-Jedlina Zdrój-Wałbrzych;

 • TURYSTYKĘ poprzez rewitalizację obiektów i miejscowości uzdrowiskowych. Zadbam o wyposażenie w infrastrukturę sanitarną tras turystycznych oraz o spójny system ścieżek.

 

 

Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC