IV Powiatowy Przegląd Teatralny „Spotkanie bajek”

środa, 6.6.2018 12:19 1948 0

30.05.2018 r. w GOKiP od odbył się IV Powiatowy Przegląd Teatralny „Spotkanie bajek” zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Ciepłowodach.

W tym roku na zaproszenie odpowiedziały trzy przedszkola. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr. 1 w Ziębicach, wychowankowie pani Kamili Pierzak i Moniki Osiadacz, zaprezentowały bajkę pt. „Kot w butach”. Dzieci z Przedszkola na Orlej Polanie w Ziębicach, przygotowane przez panią Anitę Szkolarz, wystąpiły w bajce pt. „Dziubal Bury.” Podopieczni pani Katarzyny Galik z Przedszkola Publicznego w Henrykowie wystąpiły w bajce pt. „Zamieszanie w krainie bajek”.

„ Spotkanie bajek” rozpoczęli gospodarze, wychowankowie pani Grażyny Klonowskiej i Barbary Sulimy piosenką pt. „ Lubimy bajki” i przedstawieniem pt. „ Jaś i Małgosia” w wersji proekologicznej. Natomiast podopieczni pani Zofii Stilger- Ślicznej i Marioli Bajtek zaprezentowały układ taneczny do piosenki pt. „Chokolade”.

Każdy występujący zespół otrzymał pamiątkową statuetkę oraz piłki dla całej grupy. Ponadto dla uczestników przeglądu przygotowano słodkie bułeczki napoje.

Przegląd bajek jest okazją do uroczystego wręczenia nagród dzieciom, których prace zostały wyróżnione w konkursie plastycznym. W tym roku tematem konkursu była bajka pt. „Kot w butach”. Wyróżniono pracę:

- Julii Babło z Przedszkola Publicznego nr. 5 w Ząbkowicach Śl. wychowanki Agnieszki Łysoń,

- Natalii Ślęzkowskiej z Przedszkola Publicznego w Henrykowie, podopiecznej Katarzyny Galiki i Krystyny Cichockiej

- Leny Świerzakowskiej z ZSP w Bardzie z filią w Przyłęku z grupy pani Elżbiety Rymaszewskiej.

Po raz kolejny przegląd teatralny był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich naszych przedszkolaków i podpatrzenia warsztatu pracy innych nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w naszej imprezie, wszystkim dzieciom i wychowawcom. Szczególnie dziękujemy radzie rodziców przedszkola „Bajkowa kraina” za pozyskanie środków, pomoc w przygotowaniu sali i poczęstunku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)