IV Edycja Programu Edukacyjnego „FINANSOAKTYWNI”

środa, 6.6.2018 13:31 1516 0

Kamienieccy gimnazjaliści już po raz czwarty wzięli udział w Programie Edukacyjnym Ministerstwa Finansów pn. „Finansoaktywni”. W bieżącym roku szkolnym, program miał na celu zapoznanie młodzieży z pojęciem budżetu – od rodzinnego aż do budżetu państwa, podkreślenie istoty płacenia podatków oraz pokazanie, w jaki sposób mogą uczestniczyć w planowaniu wydatków poprzez budżet partycypacyjny.

Do projektu przystąpiły trzy zespoły: grupa BANG-BANK - Adam Bielas, Martyna Waligóra i Aleksandra Tomczyk z kl. 2a, grupa ZASMAKOWANI - Jakub Brzóska, Dominik Huzarewicz i Oliwia Jurasz z kl. 2a oraz grupa – NAUKOWOMOCNI - Jakub Dziatczyk, Fabian Tworzydlak z kl. 2b i Jakub Mazur z kl. 2a. Młodzież zrealizowała szereg zadań pod kierunkiem p. Marzeny Brandys – nauczyciela matematyki.

W kwietniu bieżącego roku we wszystkich klasach gimnazjum oraz w klasach VII szkoły podstawowej przedstawiciele zespołów przeprowadzili lekcje nt. „Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Następnie opracowali projekty inwestycyjne, które miałyby być zrealizowane w naszym środowisku lokalnym. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Zespół BANG-BANK zaproponował „Sezonowe przyjemności” – atrakcje sportowe na każdą porę roku. Grupie ZASMAKOWANYCH marzy się otwarcie kawiarenki w odrestaurowanym młynie. NAUKOWOMOCNI postawili na warsztaty naukowe z fizyki i chemii.

7 maja 2018 r. ww. zespoły zorganizowały i przeprowadziły promocję planowanych inwestycji. Kampania przeprowadzona wśród społeczności szkolnej była bardzo pomysłowa i profesjonalna. Grupy rozdawały ulotki. Przekonywały do swoich pomysłów pysznymi wypiekami oraz zimną lemoniadą.

Wszyscy Finansoaktywni wykazali się bogatą wiedzą merytoryczną, kreatywnością oraz umiejętnościami w zakresie przygotowania i przeprowadzenia promocji.

Duże brawa i gratulacje dla naszych gimnazjalistów. Trzymajmy kciuki za ich przyszłe kariery zawodowe.

MB

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)