Inkubator Przedsiębiorczości w Budzowie niemal gotowy. Trwają odbiory techniczne

środa, 27.4.2022 14:30 1410 1

Inkubator Przedsiębiorczości w Budzowie jest niemal gotowy. Trwają ostatnie szlify i odbiory techniczne.  Już wkrótce działalność rozpoczną tam pierwsze firmy.

 

-Razem z radnymi sołectwa Budzów Ireneuszem Gadem i Łukaszem Sikorskim rozpoczęliśmy odbiór techniczny obiektu. Lada moment oddamy go do użytku, a tym samym udostępnimy do wynajmu podmiotom gospodarczym. Już pierwsi przedsiębiorcy złożyli wnioski, a wolnych zostało tylko 8 lokali! Zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków bez zbędnej zwłoki - biura rozchodzą się jak ciepłe bułeczki - komentuje wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz. 

Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie realizowana jest w ramach zadania „Budowa Akademii Nowoczesnego Przedsiębiorcy – Inkubatora Przedsiębiorczości w Gminie Stoszowice”. Koszt inwestycji to ponad 5,3 mln złotych, aż 85% kwoty to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

Będzie to  nowoczesny budynek mieszczący 15 lokali, warsztat i salę konferencyjną z wyposażeniem, kuchnię z pomieszczeniami przynależnymi oraz zaplecze socjalne. Wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła. Obok powstanie parking na 11 miejsc postojowych oraz teren zielony z krzewami i niskimi drzewami.  

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 28.04.2022 21:15
elegancko i nowocześnie,,,