komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Gdzie na weekend? – Dinozaury czekają [Rozstrzygnięcie konkursu]

piątek, 14.8.2015 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 3642
kategorie artykułu:

To już siódma odsłona naszego cyklu, w której, tym razem, wraz z czytelniczką Agnieszką, podpowiadamy jak połączyć plażowanie i dobrą zabawę z ciekawą edukacją dzieci. Warto spojrzeć w oczy T-Reksowi i odbyć podróż kolejką, przeżywając narodziny Ziemi i epokę lodowcową. W Krasiejowie na Opolszczyźnie, w towarzystwie ponad 200. okazów wyjątkowych stworzeń można nie tylko bawić się i uczyć w Prehistorycznym Oceanarium, poznawać niezwykłe losy człowieka w multimedialnym Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, ale także odpoczywać na specjalnej jurajskiej plaży.

JuraPark w Krasiejowie to największy w Europie park tematyczny. To niemal 40 hektarów, pełnych wiedzy, zabawy i pasji. Tworzą go: ścieżka edukacyjna, Prehistoryczne Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Kino Emocji Cinema 5D, jurajska plaża z miejscem wyznaczonym do kąpieli i ratownikami oraz ogromnych rozmiarów plac zabaw pełen zjeżdżalni i tunelów, z jednym z największych w Polsce małpich gajów. Uzupełnieniem wciągającej podróży w czasie będzie wizyta w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie podróżując wehikułem czasu odkryjemy niezwykłe dzieje ludzkości, od prapoczątków po współczesność.

Podróżując specjalną kolejką na naszych oczach nie tylko narodzi się Ziemia – opowiada Monika Pękala z JuraParku w KrasiejowieBędziemy mogli prześledzić powstanie pierwszych form życia, wędrówkę kontynentów, przeżyć zlodowacenie i inne  kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to zobaczymy z kosmicznej perspektywy. Ta atrakcja, która działa u nas od pięciu lat, cieszy się niesłabnącą popularnością. W efektowny sposób pokazuje losy Ziemi i pozwala w kilka minut odbyć podróż swoistym wehikułem czasu przez blisko 14 miliardów lat, kończąc podróż widokiem Opolszczyzny z okresu triasowego i jednocześnie przygotowując do odkrywania krainy dinozaurów.

Można tu obejrzeć modele rekonstrukcyjne dinozaurów w skali 1-1. Są to między innymi: amficelias - największy znany dinozaur należący do rodziny diplodoków, który mógł osiągać prawie 60 m długości; brachiozaur - uważany za najwyższego dinozaura świata, mogący nosić swą głowę prawie 20 m nad ziemią; tyranozaur, najbardziej znany mięsożerca - model o długości 12 m oraz terizinozaury - prawdopodobnie wszystkożerne dinozaury wysokie na ok. 6 metrów z pazurami długimi na 1 m, a to przecież tylko niektóre eksponaty.

Więcej informacji o przygodzie w Krasiejowie można uzyskać na www.juraparkkrasiejow.pl.

Ceny biletów – zobacz TUTAJ.

 

Przypominamy, że cykl "Gdzie na weekend" tworzymy wspólnie z Wami!

Byliście gdzieś, widzieliście coś niesamowitego? Czekamy na Wasze zdjęcia. Ciekawe relacje zostaną zamieszczone, a autorzy otrzymają od nas wejściówki do kina Cinema3D.

Zdjęcia należy przesyłać na adres: konkursydsw@doba.pl w temacie wpisując: Weekend.

UWAGA KONKURS!

Dla naszych czytelników mamy 3 wejściówki kompleksowe (JuraPark i Park Nauki i Ewolucji Człowieka) dla 1. dorosłego i 1. dziecka do 12 lat.


Żeby je odebrać wystarczy odpowiedzieć na pytania konkursowe:

1. Kiedy na ziemi pojawiły się dinozaury?

2. Dlaczego chcę jechać do JuraParku?

Wygrywają najciekawsze argumentacje.

Na odpowiedzi pod adresem: konkursydsw@doba.pl czekamy do 19. sierpnia do godz. 22.00.

W temacie prosimy wpisać: Krasiejów, w treści swoje imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu.
Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

Rozstrzygnięcie konkursu

Dziękujemy za wszystkie nadesłane maile. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście era mezozoiczna, w okresie triasu (250 mln - 208 mln lat temu).  Najciekawsze argumentacje nadesłały: Paulina Jaruga, Paulina Stuła i Monika Tomczyk.

Życzymy dobrej zabawy.

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 14:40
4
czwartek, 26.11.2020 11:29
środa, 25.11.2020 09:27
11
wtorek, 24.11.2020 09:39
5
sobota, 21.11.2020 13:24
1
czwartek, 19.11.2020 03:00
16
środa, 18.11.2020 10:16
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele