Elżbieta Szumska z Kopani Złota nagrodzona "European Heritage Awards/Europa Nostra Awards"

poniedziałek, 4.7.2022 15:32 1832 2

Komisja Europejska i Europa Nostra ogłosiły tegorocznych zwycięzców European Heritage Awards / Europa Nostra Awards, finansowanych z unijnego programu Kreatywna Europa. W 2022 roku po raz 20. wręczone zostaną najbardziej prestiżowe nagrody w zakresie dziedzictwa w Europie – w pięciu kategoriach nagrodzono 30 wybitnych osiągnięć z 18 krajów europejskich. W kategorii "Mistrzowie Dziedzictwa" nagrodzono Elżbietę Szumską, właścicielkę Kopalni Złota w Złotym Stoku, popularyzatorkę lokalnej historii.

 

Nagrody European Heritage Awards / Europa Nostra Awards przyznawane są w kategoriach:  Konserwacja i adaptacja; Badania; Edukacja, szkolenia i umiejętności; Zaangażowanie obywateli i podnoszenie świadomości; Mistrzowie Dziedzictwa. W tej ostatniej przyznano trzy nagrody: pośmiertnie dla Costy Carras z Grecji, La Paranza Cooperative z Włoch i Elżbiety Szumskiej właśnie. 

- Nasza szefowa została nagrodzona w kategorii MISTRZOWIE DZIEDZICTWA ! Jest trzecią osobą z Polski w historii, która zostanie odznaczona tym wyróżnieniem - European Heritage Awards 2022 - informuje Kopalnia Złota w Złotym Stoku.

- Swoim niestrudzonym zaangażowaniem Elżbieta Szumska pomogła przekształcić dawną Kopalnię Złota, położoną w małym miasteczku Złoty Stok, w jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Polski - czytamy na stronie konkursu.  

Laureatów Nagrody wyłoniło złożone z ekspertów ds. dziedzictwa z całej Europy, po ocenie dokonanej przez niezależne komisji selekcyjne kandydatur zgłoszonych przez organizacje i osoby prywatne z 36 krajów Europy.   Uroczystość wręczenia European Heritage Awards, odbędzie się 26 września w Operze Narodowej w Pradze.

https://www.europeanheritageawards.eu/winners/elzbieta-szumska/?fbclid=IwAR1weydT8Mq18iF3P7_7pN4RIGRLA7YnySu5eWXuhT5ryLfd9-m527bzh_Q 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

ząbkowiczanka poniedziałek, 04.07.2022 22:25
Jestem z Pani bardzo dumna. Podziwiam Panią.
Z Kamieńca poniedziałek, 04.07.2022 20:18
Wielki sukces Pani Elu. Brawo!!!