komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny


Elewację ząbkowickiego ratusza czeka remont. Gmina zabezpieczyła środki na dokumentację

czwartek, 25.6.2020 15:58 , komentarze: 7 , odsłony: 1543
kategorie artykułu:

Ząbkowiccy radni na ostatniej sesji przegłosowali zmiany w gminnym budżecie. Wśród nich przeznaczono 150 000 zł na dokumentację związaną z remontem elewacji ratusza w Ząbkowicach Śląskich. To pokłosie zdarzenia z połowy czerwca, kiedy kawałek elewacji odpadł i uderzył w bruk.

11 czerwca przed południem na rynku w Ząbkowicach Śląskich doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Z ratusza odłamał się kawałek elewacji budynku i spadł na ziemię, na szczęście, nie robiąc nikomu krzywdy.

W wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do odspojenia elementu zdobienia naroża wieży. Na miejsce zadysponowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, PSP oraz Zarządcę Nieruchomości. Zabezpieczono miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych. 12 czerwca podjęte zostały niezbędne prace, mające na celu punktowe zabezpieczenie obiektu do czasu docelowego wykonania prac renowacyjno-konserwatorskich - informuje Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich.

W związku z tym na kolejnej sesji Rady Miejskiej przegłosowano zmianę w budżecie, zabezpieczającą 150 000 zł na wykonanie dokumentacji projektowej oraz dokumentacji kosztorysowej i przetargowej dla zadania inwestycyjnego „Renowacja budynku Ratusza w Ząbkowicach Śląskich”. Po przygotowaniu dokumentacji gmina Ząbkowice Śląskie ogłosi przetarg na prace renowacyjno- konserwatorskie ratusza w zakresie elewacji. Planowane jest również wykonanie iluminacji obiektu.

Stan techniczny obiektu jest dobry, co potwierdziła ekspertyza techniczna obiektu wykonana w grudniu 2019 roku - zapewnia UM w Ząbkowicach Śląskich. 

 

 

Wasze komentarze

Ul Ziębicka 4 zalewa dwa mieszkania przez dziurawy dach a...
piątek, 26.06.2020 01:15 autor: Grzegorz
dzisiaj, 12 godz temu
wtorek, 30.6.2020 20:28
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa