komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 26 kwietnia 2019

Marzeny, Klaudiusza

Egzaminy ósmoklasistów: bez przeszkód

poniedziałek, 15.4.2019 11:50 , komentarze: 0 , odsłony: 182
kategorie artykułu:

Dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych rozpoczyna się dziś trzydniowy maraton egzaminacyjny. Pomimo trwającego strajku nauczycieli, egzamin został przeprowadzony również we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Ząbkowic Śląskich i powiatu ząbkowickiego. 

W poniedziałek, 15 kwietnia uczniowie zdawali język polski, we wtorek czeka ich sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego. Arkusze egzaminacyjne, które trafią do uczniów będą zakodowane i sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają 14 czerwca, a zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego 21 czerwca.

Rozpoczynający się dziś egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany po raz pierwszy. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy edukacji, wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat.

Egzaminy nadzorują nauczyciele nie biorący udziału w strajku oraz osoby spoza szkoły, które mają wymagane uprawnienia pedagogiczne.

- Egzamin (ósmoklasisty) trochę różni się od egzaminu po gimnazjum. Deklarowaliśmy, że egzaminy i edukacja będą ograniczać testomanię, czyli jest sporo zadań otwartych, gdzie uczeń musi wykazać się m.in. umiejętnością pisania tekstu - mówiła minister Zalewska onet.pl. - Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń. Chcemy po pierwsze: pogratulować uczniom pierwszego dnia. (Po drugie) podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, wolontariuszom, kuratorom i wojewodom - dodała.

Ósmoklasistom życzymy sukcesów i połamania piór!

 

Wasze komentarze


wtorek, 23.4.2019 14:45
piątek, 19.4.2019 14:58
3
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele