komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Dziewięć nowych zakażeń w powiecie ząbkowickim

sobota, 10.10.2020 15:10 , komentarze: 3 , odsłony: 5597
kategorie artykułu:

Jeszcze wczoraj ząbkowicki sanepid podawał, że od początku pandemii w powiecie ząbkowickim na COVID-19 zachorowało 101 osób (w tym cztery nowe zakażenia). Z danych opublikowanych w sobotę 10 października przez wojewodę dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego, wynika, że jest ich już 110. W ciągu ostatniej doby zdiagnozowano koronowairusa u kolejnych 9 osób. 

Mamy 242 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego - poinformował w sobotę wojewoda dolnośląski. 

Przypominamy, że od soboty 10 października, cała Polska znalazła się w strefie żółtej. Pociąga to za sobą dodatkowe obostrzenia.

Największa zmiana dotyczy obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej na wolnym powietrzu. Za brak maseczki grozi kara. Obowiązuje zasada DDM (dezynfekcja, dystans, maseczki). Policjant może nałożyć na osobę, która nie ma maseczki w przestrzeni publicznej mandat, albo złożyć wniosek o ukaranie lub wniosek do inspekcji sanitarnej o wdrożenie postępowania administracyjnego. Wówczas należy się liczyć z karą sięgającą nawet 30 tys. zł. Tylko osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność mogą być zwolnione z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Od soboty trzeba będzie się wylegitymować zaświadczeniem potwierdzającym takie dolegliwości bądź dysfunkcje.

Nowe obostrzenia
• Kongresy i targi: na jednego uczestnika musi przypadać nie mniej niż 2,5 m2 powierzchni, każdy z uczestników musi mieć maseczkę.
• Wydarzenia sportowe – zajęte może być tylko 25 proc. widowni, widzowie są zobowiązani zakrywać usta i nos.
• Imprezy kulturalne – zajęte może być nie więcej niż 25 proc. miejsc, przestrzeni uczestnicy muszą mieć maseczki.
• Wesołe miasteczka i parki rozrywki – 1 osoba na 10 m2.
• Gastronomia – 1 osoba na 4 m2.
• Siłownie – 1 osoba na 7 m2.
• Kina – 25 proc. widowni może być zajęte.
• Kościoły – zakrywanie ust i nosa. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult).
• Wesela i inne uroczystości o charakterze rodzinnym – maksymalnie 75 osób. Wcześniej mogło być 100 osób. Te zmiany zaczną obowiązywać od 17 października 2020 roku.
• Komunikacja publiczna – pasażerowie mogą zająć 100 proc. miejsc siedzących lub 50 proc. wszystkich miejsc.

 

Wasze komentarze

No wkońcu wygraliśmy walkę z pandemią z tym wirusem...
sobota, 10.10.2020 15:55 autor: Dżepetti
poniedziałek, 19.10.2020 19:30
4
piątek, 16.10.2020 20:36
12
piątek, 16.10.2020 13:49
6
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.