Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymano w Stoszowicach i Ziębicach

poniedziałek, 16.1.2023 14:20 461 1

Chcąc zminimalizować liczbę zdarzeń na drogach, policjanci cyklicznie prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Poniedziałkowa policyjna akcja „Trzeźwy poranek” rozpoczęła się o godzinie 5.00 rano i trwała do 9.00. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 488 kierowców. Dwóch z nich jechało na podwójnym gazie.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przed godziną 6.00 w gminie Stoszowice. 53-letni kierujący toyotą miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego ząbkowiccy policjanci zatrzymali zaraz po godzinie 7.00 w gminie Ziębice. 23-letni mieszkaniec powiatu nyskiego wsiadł za kierownicę volkswagena golfa mając w organizmie niemal promil alkoholu. 

Obydwu kierującym mundurowi zatrzymali już prawa jazdy. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jednak nie kara jest tu najważniejsza, a fakt, że nietrzeźwi kierowcy stale powodują wiele nieodwracalnych w skutkach zdarzeń, często tragicznych.

asp. szt. Katarzyna Mazurek/ KPP w Ząbkowicach Śląskich

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 16.01.2023 16:25
Często z Nysy jeżdżą pijani