Dwóch nastolatków zatrzymanych z narkotykami

czwartek, 28.3.2024 09:10 1668 1

Mimo że ząbkowiccy policjanci, oprócz działań ukierunkowanych bezpośrednio na eliminowanie z rynku narkotyków, prowadzą profilaktykę antynarkotykową w szkołach z młodzieżą, to, niestety, nadal mundurowi zatrzymują młode osoby, które posiadają przy sobie substancje zabronione.
W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze zatrzymali dwóch nastoletnich chłopców, którzy mieli przy sobie marihuanę. 17-latek zatrzymany 22 marca w godzinach późnowieczornych w Ząbkowicach Śląskich miał przy sobie kilka porcji tego narkotyku. Ten sam narkotyk miał przy sobie zatrzymany wczoraj przez ząbkowickich policjantów 16-latek.

Niestety, rekreacyjne stosowanie marihuany przez dzieci i młodzież staje się coraz powszechniejsze. Nacisk rówieśników i chęć zaimponowania znajomym, to jeden z głównych powodów, dla których nastolatki sięgają po narkotyki. Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji palenia marihuany. Jedną z nich jest odpowiedzialność karna. Zatrzymani chłopcy odwiedzą teraz za posiadanie narkotyków przed sądem.16-latek jeszcze przed sądem rodzinnym, natomiast 17-latek jak każdy inny dorosły.

Posiadanie substancji odurzających w myśl artykułu 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabronione.

  • Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  • Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  • W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 28.03.2024 12:45
Kota z drzewa ściągali?