Dwóch kierujących bmw zatrzymanych. Jeden pędził prawie 160 km/h i wyprzedzał na zakazie, a drugi na łysych oponach i z wyciekami płynów

poniedziałek, 13.5.2024 11:41 1876 4

Ząbkowiccy policjanci podsumowali miniony weekend. Jak podkreśla oficer prasowy ząbkowickiej komendy asp. szt. Katarzyna Mazurek, było spokojnie pod kątem zdarzeń drogowych, ale część kierowców lekceważyła przepisy.

Kierujący bmw za bardzo wziął sobie do serca motto lokalnej imprezy, w której uczestniczył. Brzmiało ono "Albo bokiem, albo wcale". Jego pojazd posiadał łyse opony i wycieki i został zabrany przez lawetę. Mężczyzna został zatrzymany 11 maja ok. godz. 12.00. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 600 zł i zatrzymali dowód rejestracyjny. Kierujący był trzeźwy.

Drugi z kierujących został zatrzymany 12 maja na drodze wojewódzkiej nr 382 w okolicy Olbrachcic Wielkich. 38-latek pędził swoim bmw z prędkością 159 km/h na ograniczeniu do 90 km/h i wyprzedzał pojazdy w miejscu niedozwolonym. Za swoją brawurę słono zapłaci. Otrzymał mandat karny w wysokości 3000 złotych i aż 29 punktów karnych, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy.

- Niemal codziennie słyszymy w telewizji i radiu o wypadkach drogowych spowodowanych przez kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do zasad i przepisów ruchu drogowego, zarówno do zakazów jak i nakazów, w szczególności tych dotyczących dozwolonych prędkości. Skutki tych zdarzeń odczuwają nie tylko ich uczestnicy, ale również rodziny i osoby im bliskie. Co prawda ubiegły weekend w powicie ząbkowickim minął spokojnie jednak i w tym przypadku nie obyło się bez kilku kolizji. Na szczęście były niegroźne i zostały zakończone na miejscu mandatowo. Duży wkład w poprawę bezpieczeństwa mają z całą pewnością funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników ząbkowickich dróg, eliminując z ruchu tych kierowców, którzy lekceważącopodchodzą do obowiązujących przepisów - zaznacza asp. szt. Katarzyna Mazurek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

- Pamiętajmy, że nie najszybsze a bezpieczne dotarcie do celu powinno być naszym priorytetem. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy technikę jazdy do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy w dużej mierze od nas samych! - dodaje oficer prasowy ząbkowickiej komendy.

/KPP w Ząbkowicach Śl./

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

BMW czwartek, 16.05.2024 23:05
Dziękujemy panie Mól ze dba pan o nasze Bezpieczeństwo. Anna...
wtorek, 14.05.2024 17:11
na przegląd do psychiatry dac go
lucy poniedziałek, 13.05.2024 20:09
większośc tych bmw to szroty i polocja powinna baczniej przyglądać...
poniedziałek, 13.05.2024 18:31
Najbardziej niebezpieczne na drodze to Bmw