komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny


Drupal jako narzędzie do tworzenia stron i portali internetowych

piątek, 5.6.2020 16:22 , odsłony: 113
kategorie artykułu:

System zarządzania treścią Drupal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do projektowania stron www i portali internetowych. Służy on również do tworzenia sklepów online. Jakie są jego zalety i na jakie funkcje możemy liczyć decydując się na jego obsługę?

Jednym z najczęściej wskazywanych atutów systemu Drupal jest możliwość pełnej kontroli nad stroną i publikowanymi treściami. Narzędzie daje dostęp do wielu funkcji, dzięki którym całość może być zarządzania niezwykle sprawnie. Jednocześnie jest to system bardzo uniwersalny, pozwalający na przygotowanie rozmaitych stron, portali oraz sklepów internetowych.

Zalety CMS Drupal

Do czynienia mamy z systemem modułowym, pozwalającym na korzystanie z wybranych pakietów funkcji i narzędzi, potrzebnych w ramach konkretnego projektu. Wiele osób wskazuje, iż Drupal jest bardzo zaawansowany niż CMS WordPress, toteż jest ceniony przez programistów stawiających na rozbudowane opcje konfiguracyjne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety CMS Drupal, które w największym stopniu decydują o jego sporej popularności.

  • Bogata funkcjonalność – już podstawowa wersja systemu zapewnia nam dostęp do wielu przydatnych funkcji i modułów, z których możemy skorzystać podczas przygotowywania zarówno prostych stron internetowych, jak i bardziej rozbudowanych serwisów. Takie elementy jak kanały RSS, narzędzia do publikacji rozmaitych treści, a także intuicyjne menu są dostępne na wyciągnięcie ręki.

  • Integracje – CMS Drupal często wybierany jest dlatego, że pozwala na projektowanie bardziej rozbudowanych stron internetowych i sklepów. W trakcie ich powstawania pojawić się może konieczność integracji z innymi systemami. Drupal w tym względzie nie robi żadnych problemów.

  • Łatwa praca z treścią – system daje dostęp do przydatnych funkcji pozwalających na zarządzanie treścią, a także jej szybkie wyszukiwanie.

  • Dostęp do wtyczek – system Drupal to otwarte oprogramowanie, dzięki czemu możemy korzystać z tysięcy darmowych wtyczek, które zdecydowanie ułatwią dostosowanie strony do indywidualnych potrzeb. Wspomnieć należy także o ogromnej społeczności skupionej wokół tego systemu.

  • Administracja – dzięki dostępnym rozwiązaniom, otrzymujemy mnóstwo możliwości zarządzania użytkownikami korzystającymi z naszej strony. Mowa tu między innymi o łatwym dostosowywaniu uprawnień.

Projektowanie stron i sklepów internetowych

Agencja interaktywna Gapper oferuje przygotowanie stron, portali i sklepów z użyciem wszystkich możliwości systemu Drupal. Nasi specjaliści projektują witryny w oparciu o potrzeby klientów, a także specyfikę treści, jakie będą na ich publikowane.

Gotowe strony charakteryzują się atrakcyjnym designem, funkcjonalnością oraz intuicyjnością. Zostają one również zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek internetowych. Gwarantujemy także pełną responsywność, a więc dostosowanie stron do specyfiki urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Wszystko to daje gwarancję nowoczesnego projektu, przyjaznego dla użytkowników i algorytmów indeksujących.

 

 
czwartek, 9.7.2020 16:27
środa, 8.7.2020 13:23
środa, 8.7.2020 09:02
wtorek, 7.7.2020 08:43
sobota, 4.7.2020 11:00
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele