Drugi koncert Prezentacji Organowych "Z muzyką przez wieki" w Kamieńcu Ząbkowickim

czwartek, 23.6.2022 09:51 1598 1

12 czerwca  kościele parafialnym w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się drugi koncert z cyklu Prezentacji Organowych "Z muzyką przez wieki". Na niezwykłych organach zagrał Maciej Lewandowicz. 

Tym razem na zabytkowych organach rozbrzmiały kompozycje m.in. Jana Sebastiana Bacha.

 -Pomiędzy przepięknymi utworami jak Toccata I Fuga D Mol pojawiło się Alleluja Laudem Dieite Deo Nostro  Heinricha Scheidmanna niemieckiego kompozytora i organisty urodzonego w 1595 roku. Te piękne utwory wprowadziły nas w świat pełny niesamowitych dźwięków wydobytych przez  pana Macieja Lewandowicza na naszych organach. Wsłuchiwaliśmy się w te przepiękne utwory i przenieśliśmy się w czasy, w których komponowali wielcy muzycy muzyki organowej - relacjonuje pomysłodawca wydarzenia, Emil Koprzak.

Oprócz walorów muzycznych i kulturalnych kamienieckie prezentacje mają jeszcze jeden ważny cel - to zbiórka na remont kościelnych organów. 

- Jak wiadomo z upływem czasu wszystko się zużywa, także i nasze organy wymagają renowacji, stąd też pomysł zorganizowania prezentacji muzycznych. Spotkania z muzyką są bezpłatne, ale jeśli będziecie Państwo mieli chęć wesprzeć nasze dzieło renowacji organów i przywrócenia im pierwotnej świetności, to bardzo gorąco zachęcamy - mówił organizator.

 

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

K czwartek, 23.06.2022 13:52
Cóż za frekwencja!