komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 17 kwietnia 2021

Rudolfa, Roberta

Dominika Samborska nowym kierownikiem biblioteki w Ziębicach

wtorek, 2.3.2021 08:22 , komentarze: 1 , odsłony: 781
kategorie artykułu:

1 marca 2021 roku Dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury Mirosław Masłowski powołał Dominikę Samborską na stanowisko Kierownika Biblioteki Publicznej w Ziębicach.

 

Dominika Samborska jest absolwentką Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła także studia doktoranckie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Po ukończeniu studiów pracowała w Urzędzie Miejskim w Ziębicach w Wydziale Funduszy Zewnętrznych Rozwoju i Promocji, a od 2017 r. w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach. Współpracowała także przy redagowaniu portalu informacyjnego ziebice.info. Prezes Koła Terenowego PTTK “Ziębickie Orły” oraz członkini Koła Miejskiego PCK w Ziębicach.

Jest pomysłodawczynią i współrealizatorką wielu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych i społecznych, w tym m.in. autorskich wystaw fotograficznych z cyklu “10 portretów ziębiczan”, letnich spacerów miejskich, rekreacyjnych rajdów pieszych, spotkań z cyklu “Ziębiczanie z pasją”, gier miejskich oraz terenowych, warsztatów artystycznych, prelekcji tematycznych, zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Ziębice, zbiórki odzieży dla potrzebujących, etc.

Laureatka XI Ziębickiego Lauru Oświatowego za podejmowanie działań edukacyjnych i kulturalnych na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży z terenu gminy Ziębice. Wieloletnia członkini jury w Konkursie Recytatorskim “Pegazik”.

Miłośniczka lokalnej historii, administratorka grup poświęconych promocji Gminy Ziębice. Współpracuje z placówkami oświatowymi, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi artystami, przedsiębiorcami, pisarzami, regionalistami. Obecnie pracuje nad książką poświęconą sławnym Ziębiczanom.

 

ZCK

 

Wasze komentarze

piątek, 16.4.2021 08:29
wtorek, 30.3.2021 08:21
6
piątek, 26.3.2021 09:01
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.