Dolnośląski Festiwal Muzyczny powrócił do Barda!

poniedziałek, 1.7.2024 08:36 691 0

29 czerwca o godz. 19.00 Dolnośląski Festiwal Muzyczny powrócił do Barda!

Dzięki uprzejmości i zaproszeniu Pani Marta Ptasińska - Burmistrz Miasta i Gminy Bardo oraz Księdza Proboszcza Piotra Wiśniewskiego Bazylika Mniejsza Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie i Gmina Bardo mieli zaszczyt gościć muzyków światowej klasy Wind 5 Quinted.

  •  Ewelina Zawiślak – flet
  • Agata Piotrowska-Bartoszek – obój
  •  Roman Pryliński – klarnet
  • Krzysztof Kamiński – fagot
  •  Zbigniew Monkiewicz – waltornia

To właśnie Wind 5 Quintet

  •  Mietek Kowalcze - prowadzący

Artyści są solistami Filharmonii Łódzkiej oraz pedagogami  Łódzkiej Akademii Muzycznej. Ponadto są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów oraz stypendystami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie artystycznym, pedagogicznym i naukowym oraz licznych nagród specjalnych wynikających z ich wybitnego zaangażowania w pracę artystyczną i pedagogiczną. Koncertują w Polsce i za granicą.

W bardzkiej bazylice Wybrzmiały między innymi utwory Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Johana Straussa Syna.

Akustyka tego miejsca w połączeniu z niesamowitym talentem ale i warsztatem tych zacnych Artystów spowodowały, że koncert zapierał dech.

Dziękujemy Pani Dyrektor Magdalena Cornelius-Kulig za organizację tego wspaniałego koncertu ponownie w Gmina Bardo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

UMiG Bardo

Dodaj komentarz

Komentarze (0)