Dolnośląska edukacja… tym razem z wojskiem

wtorek, 2.7.2024 09:50 131 0

Przez dwa miesiące żołnierze prowadzili cykl szkoleń dla uczniów na terenie szkół całego kraju. „Edukacja z wojskiem” jest projektem Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej przeprowadzonym po raz pierwszy.

6 maja br. w szkołach, które zgłosiły chęć udziału w edukacyjno-obronnym projekcie, rozpoczęły się zajęcia prowadzone przez żołnierzy. Do udziału w przedsięwzięciu zostało wytypowanych kilka jednostek wojskowych z terenu Dolnego Śląska:

-       Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu,

-       4 batalion inżynieryjny w Głogowie,

-       10 Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie,

-       31 batalion radiotechniczny we Wrocławiu,

-       23 Pułk Artylerii w Bolesławcu,

-       22 batalion piechoty górskiej w Kłodzku,

-       16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej we Wrocławiu.

Głównym celem projektu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Na terenie województwa dolnośląskiego do udziału w projekcie przystąpiło 177 szkół. Zgłosiły się zarówno szkoły podstawowe jak i ponadpodstawowe. Zajęcia realizowane były w trzygodzinnych blokach, dostosowanych do wieku dzieci.

Zarówno dla uczniów, jak i dla żołnierzy było to nowe przedsięwzięcie wymagające niestandardowego podejścia do zajęć edukacyjnych.

 

16 DOLNOŚLĄSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Dodaj komentarz

Komentarze (0)