Janowiec: Projekt „WOLNE KOMPLETY – ruch, zabawa i konkrety!”

piątek, 19.11.2021 12:43 671 0

Nasz pomysł na sobotnie spotkania edukacyjne dla dzieci spotkał się z akceptacją i otrzymał dofinansowanie w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

              Tytuł projektu nawiązuje do tzw. tajnych kompletów – spotkań młodzieży w czasie okupacji w celu wspólnej nauki w sytuacji wyjątkowej. Dla nas czas również jest wyjątkowy (pandemia, izolacja, nauka zdalna), dlatego proponujemy dzieciom atrakcyjną formę edukacji dodatkowej poprzez zabawę, doświadczanie, gry i obcowanie z przyrodą. Zależy nam na reintegracji dzieci, powrocie do przeżywania wspaniałych przygód „w realu”, bezpośrednim kontakcie z grupą rówieśniczą. Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną i naukową.

              Zaplanowaliśmy cykl spotkań sobotnich od 16. października do 4. grudnia 2021r. w godzinach od 9.00 do 16.00. Inauguracją projektu było Święto Drzewa w Janowcu – otwarta impreza turystyczno – kulturalna dla uczestników projektu, ich rodzin, przyjaciół i znajomych oraz mieszkańców gminy Bardo.

              Kolejne soboty to spotkania dla grupy 12 dzieci w wieku 7-12 lat. Każdy dzień poświęcony jest poznaniu innego elementu otaczającego świata przyrody: drzewa, las, kamienie, góry, woda, rzeka. Zajęcia podzielone są na trzy bloki:

9.00 – 11.00 – zajęcia edukacyjne (warsztaty, doświadczenia, wykłady, prezentacje, badania);

11.00 – 11.30 – przerwa śniadaniowa;

11.30 – 13.30 – zajęcia terenowe (rajdy piesze, gry terenowe, TRiNO);

13.30 – 14.00 – przerwa obiadowa;

14.00 – 16.00 – warsztaty artystyczne.

Podsumowaniem i zakończeniem projektu będzie spotkanie 4 grudnia. Zamierzamy spędzić fantastyczny dzień pełen niespodzianek i świetnej zabawy, wspólnie z rodzicami i mieszkańcami Janowca. Rankiem w duchu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia będziemy dekorować pierniki. Zostaliśmy też zaproszeni do Pałacu w Ławicy na niezwykłą przygodę mikołajkową. A to wciąż nie wszystkie atrakcje… popołudnie upłynie w rytmie muzyki hiszpańskiej: warsztaty tańca dla dzieci i ich rodziców, a jako „wisienka na torcie” – koncert dla uczestników projektu, mieszkańców Janowca i zaproszonych gości. Już dziś warto zarezerwować sobie grudniowy termin.

Projekt „WOLNE KOMPLETY – ruch, zabawa i konkrety!” jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2021 – 2030. Operatorzy Małych Inicjatyw:

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych

Stowarzyszenie TRATWA

Fundacja Umbrella

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek