50-latek zatrzymany z narkotykami

poniedziałek, 30.8.2021 15:20 2386 1

Spotkanie 50-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich z funkcjonariuszami ząbkowickiej komendy zakończyło się dla niego zatrzymaniem i zarzutami za posiadanie środków odurzających. Stając przed wymiarem sprawiedliwości, mężczyzna musi się liczyć z karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę ząbkowiccy policjanci w jednej z bram w Ząbkowicach Śląskich zauważyli mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu i mundurowych zaczął zachowywać się bardzo nerwowo.

- Jego reakcja wskazywała, że jak najszybciej stara się zejść z pola widzenia funkcjonariuszy, to natomiast było oczywistym sygnałem do działania. Okazało się, że 50-latek posiadał przy sobie dwa woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Wstępne badania wykazały, że była to amfetamina. Do stawianych mu zarzutów mieszkaniec Ząbkowic Śląskich przyznał się - informuje st.asp. Katarzyna Mazurek. 

Policja przypomina, że amfetamina prowadzi do silnego uzależnienia psychicznego i fizycznego. Długotrwałe jej przyjmowanie skutkuje różnymi powikłaniami i zagrożeniami, np. myślami samobójczymi, depresją, zanikiem samokontroli, silnymi stanami pobudzenia albo psychozą amfetaminową. Zbyt wysoka dawka amfetaminy jest bardzo groźna. Osoba, która sięgnęła po dużą dawkę może odczuwać intensywne drgawki, drżenie mięśni oraz ich osłabienie lub ból. Ponadto gwałtownie oddycha, zachowuje się wrogo wobec otoczenia, a nawet przejawia akty agresji

- Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy ze swojego uzależnienia. Przyjmowanie substancji traktują jako rozrywkę, odskocznię, z której w każdej chwili mogą zrezygnować. Nic bardziej mylnego! Uzależnienie od narkotyków jest bardzo poważnym problemem, stanowi źródło zagrożenia dla zdrowia i życia. Wpływa się negatywnie również na funkcjonowanie zawodowe, a przede wszystkim na funkcjonowanie w sferze rodziny - dodaje policjantka Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
Szok piątek, 03.09.2021 22:20
Szok