[FOTO] W Ząbkowicach pobiegli Wilczym Tropem

niedziela, 15.8.2021 14:21 3024 0

Podobnie jak w wielu innych polskich miastach, także w Ząbkowicach Śląskich  w niedzielę 15 sierpnia w samo południe rozpoczął się  Bieg Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.

Z powodów pandemicznych w tym roku termin Biegu Tropem Wilczym zbiegł się ze Świętem Wojska Polskiego, co pogłębia symbolikę tego największego biegu pamięci w Polsce, honorującego i upamiętniającego żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W Ząbkowicach Śląskich biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: symboliczny  1963 metry, co nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek oraz 5 kilometrów. Start i meta biegu były umiejscowione w Parku im. Sybiraków, a w zawodach wzięło udział prawie 50 uczestników. Każdy biegacz otrzymał pakiet startowy, a w nim m.in. koszulkę i maseczkę z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych, natomiast na mecie czekały pamiątkowe medale, a na najlepszych trzech zawodników w każdej kategorii puchary.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek