[FOTO] Wernisaż Mariusza Kędzierskiego w Srebrnej Górze

piątek, 11.6.2021 15:36 1288 0

W czwartek 10 czerwca o godzinie 17:00  w Srebrnogórskiej Przestrzeni Artystycznej „Aniołek” w wernisaż wystawy grafik Mariusza Kędzierskiego. Wcześniej odbyły się spotkania motywacyjne z artystą.  

Mariusz Kędzierski to polski artysta, który urodził się bez rąk. Jego talent odkryto w wieku zaledwie 3 lat. Rysował do 12 roku życia, gdy po jednej z operacji musiał zaprzestać swojej pasji na kilka lat. Na szczęście do niej wrócił i jego prace znane są na całym świecie. Jego rysunki sprzedawane są w wielu krajach, m.in. w: USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Australii i wielu innych miejscach.

Brał również udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w: Krakowie, Wrocławiu, Świdnicy, Lamspringe (Niemcy), Wiedniu (Austria), Oxfordzie i Londynie (Wielka Brytania), Mersin, Adanie (Turcja) i w Nowym Jorku (USA).

 Mariusz Kędzierski był autorem projektu „Mariusz Draws”. W ciągu 17 dni pokonał 12 000 km i rysował na ulicach Berlina, Amsterdamu, Londynu, Paryża, Barcelony, Marsylii, Wenecji, Rzymu i Aten. Jego wizyty zostały opisane w największych europejskich dziennikach tj. „El Mudno” czy „Corierre Della Sera”.

Artysta pochodzący ze Świdnicy był wielokrotnie nagradzany. W 2013 roku otrzymał II nagrodę Best Global Artist Award Vienna. W 2015 roku otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier”. Był też pierwszym polskim mówcą motywacyjnym, który wystąpił w Azji (Taipei). W 2017 roku znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych w Polsce.

W 2018 roku zdobył główną nagrodę Best Global Artist w kategorii „realism” oraz Best Global Artist 2018 All Round Winner podczas ceremonii The Global Art. Awards w Dubaju. Ostatnie wyróżnienie jest traktowane w dziedzinie sztuki jak filmowy, słynny Oscar.

Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku 7:00 - 15:00 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 74 8164 552 lub w weekendy od 13:00 do 17:00 po zgłoszeniu się do Punktu Informacji Turystycznej (ul. Letnia 10). Zapraszamy!

 

źródło: GOKSiR

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek