Konkursowa podróż po Dolnym Śląsku - Góry Sowie

piątek, 23.10.2020 10:45 713 0

6 finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów wyruszyło już w trasę po najpiękniejszych zakątkach swojego regionu. Nagroda główna jest finansowa, jednak równie ważna jest możliwość dalszej, stałej współpracy przy promocji Polski. Czy w tym roku wygra Dolnoślązak?

 

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 63 blogerów, spośród których kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju. Dolny Śląsk reprezentuje Bartek Dziwak autor bloga www.bartekwpodrozy.pl , a jego zadaniem jest opisanie wybranej przez siebie podróży po naszym województwie. Swoje zadanie Bartek rozpoczął 10 października, a jako cel obrał Góry Sowie i ich najbliższe okolice. Co ważne swoją podróż realizuje koleją oraz pieszo. Musi przygotować minimum dwa wpisy oraz jeden materiał wideo (film), a także sześć postów na Facebooku oraz sześć postów na Instagramie, które dotyczyć mają kilkudniowego wypadu na Dolny Śląsk. Pierwszy z wpisów jest już dostępny na blogu: https://bartekwpodrozy.pl/gory-sowie-co-warto-zobaczyc/ 

— Chcemy poprzez tegoroczne mistrzostwa zachęcić Polaków do podróżowania także poza głównym sezonem turystycznym. Zachęcam wszystkich kochających podróże do obserwowania strony mistrzostw i śledzenia rywalizacji. Jestem przekonany, że znajdą tam Państwo inspirację do spędzenia nie jednego, wyjątkowego weekendu w Polsce — powiedział Andrzej Gut-Mostowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

Podróżnicy mają do 5 listopada czas na wykonanie określonych w konkursie zadań. Od 10 do 24 listopada na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel odbędzie się głosowanie internetowe, gdzie wszyscy fani będą mogli głosować na swoich faworytów. Zwycięzców konkursu poznamy w grudniu. O tym kto wygra zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły.

Zwycięzca mistrzostw otrzyma łącznie 13,5 tys. zł netto, oraz możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Nagroda za zajęcie drugiego miejsca to 8,5 tys. zł netto, a bloger, który zajmie trzecie miejsce otrzyma 6,5 tys zł netto. Głównym organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Turystyczna, a Dolnośląska Organizacja turystyczna wspiera podróżnika opisującego Dolny Śląsk.

Czy pochodzący z Dolnego Śląska Bartek Dziwak okaże się najlepszym turystycznym blogerem w Polsce w 2020 roku? Wszyscy możemy mu w tym pomóc odwiedzając jego bloga oraz profile Instagram oraz Facebook. Z pewnością dowiemy się czegoś nowego o Dolnym Śląsku i znajdziemy inspirację do niejednej podróży.

 

Sam Bartek Dziwak o swojej podróży mówi:

— Z górami zawsze związany był mistycyzm i poczucie tajemniczości. Góry Sowie wyniosły je jednak na niespotykany nigdzie w Polsce poziom. Stąpając po szlakach Gór Sowich, kroczysz śladami wydarzeń, które mogły zmienić bieg historii. Poza trasami prowadzącymi na popularne wśród turystów szczyty, Góry Sowie to właśnie ta mglista historia, w której zdecydowanie więcej jest hipotez i domysłów niż potwierdzonych faktów. Taki jest właśnie Dolny Śląsk, który chcę pokazać: piękny, ujmujący, a jednocześnie wielowątkowy i tajemniczy.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek