komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury

Narodowe Czytanie na ząbkowickim Rynku

poniedziałek, 7.9.2020 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1506
kategorie artykułu:

 Narodowe Czytanie najwybitniejszych polskich dzieł odbyła się w tym roku w sobotę 5 września. W różnych zakątkach Polski, w tym w Ząbkowicach Śląskich, czytano urywki "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

 

Na Rynku w Ząbkowicach Śląskich na schodach ratusza Balladynę Juliusza Słowackiego czytali aktorzy Stowarzyszenia Animatorów Kultury, którzy akcję Narodowego Czytania zorganizowali we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy. 

- Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji. Jestem przekonany, że ten wyjątkowy utwór, którego inscenizacje trwale zapisały się w historii polskiego teatru, my także przeczytamy na wiele różnych i oryginalnych sposobów, które są stałym walorem Narodowego Czytania i poprzez które tę akcję współtworzą Polacy w różnym wieku w tak licznych miejscach w Polsce i na całym świecie - napisał prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji - Ufam, że – wzorem lat ubiegłych – i tym razem podczas Narodowego Czytania każdy z Państwa odkryje swoją Balladynę, oddając się refleksji nad uniwersalnym przesłaniem tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem. Mam głęboką nadzieję, że wspólne Narodowe Czytanie po raz kolejny dostarczy nam dużo radości w obcowaniu z wybitną polską literaturą.

 

Foto: Biblioteka Publiczna w Ząbkowicach Śląskich

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 11:29
poniedziałek, 23.11.2020 11:20
poniedziałek, 23.11.2020 11:16
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec