komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Alicji, Alojzego

Narodowe Czytanie na ząbkowickim Rynku

poniedziałek, 7.9.2020 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1728
kategorie artykułu:

 Narodowe Czytanie najwybitniejszych polskich dzieł odbyła się w tym roku w sobotę 5 września. W różnych zakątkach Polski, w tym w Ząbkowicach Śląskich, czytano urywki "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

 

Na Rynku w Ząbkowicach Śląskich na schodach ratusza Balladynę Juliusza Słowackiego czytali aktorzy Stowarzyszenia Animatorów Kultury, którzy akcję Narodowego Czytania zorganizowali we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy. 

- Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji. Jestem przekonany, że ten wyjątkowy utwór, którego inscenizacje trwale zapisały się w historii polskiego teatru, my także przeczytamy na wiele różnych i oryginalnych sposobów, które są stałym walorem Narodowego Czytania i poprzez które tę akcję współtworzą Polacy w różnym wieku w tak licznych miejscach w Polsce i na całym świecie - napisał prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji - Ufam, że – wzorem lat ubiegłych – i tym razem podczas Narodowego Czytania każdy z Państwa odkryje swoją Balladynę, oddając się refleksji nad uniwersalnym przesłaniem tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem. Mam głęboką nadzieję, że wspólne Narodowe Czytanie po raz kolejny dostarczy nam dużo radości w obcowaniu z wybitną polską literaturą.

 

Foto: Biblioteka Publiczna w Ząbkowicach Śląskich

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 18.6.2021 09:38
środa, 16.6.2021 11:33
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie