Od 1 lipca można składać wnioski w programie "Dobry Start" - wsparcie dla uczniów

wtorek, 30.6.2020 16:12 1694 0

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich informuje, że od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia z Programu „Dobry start”.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Wniosek o świadczenie dobry start  można składać online od 1 lipca przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich Osiedle XX – lecia 52 lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2020 r.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu 2020 r. gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września 2020 r. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu 2020 r., październiku 2020 r.  lub listopadzie 2020 r.), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek