komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

15.09. Igrzyska Sportowe Seniorów w Ziębicach

poniedziałek, 9.9.2019 15:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1236
kategorie artykułu:

 W niedzielę, 15 września, na Stadionie Miejskim w Ziębicach odbędzie się druga edycja Igrzysk Sportowych Seniorów. Oprócz zawodów sportowych w 10 dyscyplinach, w których może wziąć każdy w wieku 55+, organizator – Fundacja „Teraz Ziębice” przygotowała szereg atrakcji, m.in.: warsztaty muzyczne, rękodzielnicze i ruchowe oraz występy artystyczne. Będzie także można odwiedzić wystawę Expo Zdrowie oraz nieodpłatnie zbadać swoje zdrowie. Udział w Igrzyskach jest bezpłatny.

 Badminton, bule, siłowanie na rękę, biegi, piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka, tenis ziemny, boks, brydż sportowy – takie dyscypliny będą mieli do wyboru aktywni seniorzy.

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego warto zarezerwować sobie start, zapisując się przez internet. Można też przyjść w niedzielę na Stadion Miejski w Ziębicach i tam się zarejestrować. Formalności potrwają do godz. 10.15, a potem już tylko zdrowa rywalizacja i integracja – tłumaczy Agnieszka Rzepka, pomysłodawczyni Igrzysk i wiceprezes Fundacji „Teraz Ziębice”.

 

Uczestnictwo w zawodach sportowych nie jest jednak wymogiem udziału w Igrzyskach. Na seniorów czekają także inne atrakcje.

Nauczymy się podstaw gry na bębnach afrykańskich, zatańczymy z cheerleaderkami-seniorkami z wrocławskiej AWF, poznamy techniki „szczotkowania” stawów oraz wykonamy papierowe kwiaty i inne dekoracje. Będzie też koncert z przebojami z czasów młodości – tak przedstawia program Janina Lacel, prezes Fundacji „Teraz Ziębice”. – Można też po prostu przyjść i pokibicować – dodaje.

 

Dodatkową atrakcją będzie Expo Zdrowie– wystawa prezentująca elementy zdrowego stylu życia: właściwe odżywianie (dieta), ćwiczenia fizyczne, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek oraz spokój.Odwiedzający ekspozycję będą mogli nieodpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych: oszacować poziom cukru, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, sprawdzić ciśnienie krwi, przeprowadzić test wydolności oddechowej, przejść test kondycyjny z pomiarem tętna (tzw. test harwardzki), a także obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Badań, a na jej podstawie można dokonać oceny wieku biologicznego, która stanowi podstawę indywidualnej konsultacji z lekarzem.

 

Więcej informacji na temat Igrzysk znajduje się na stronie: www.iss.ziebice.info oraz na Facebooku: www.facebook.com/IgrzyskaSportoweSeniorow  

Organizatorem Igrzysk Sportowych Seniorów jest Fundacja „Teraz Ziębice”, a zadanie to jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”.

 

Program Igrzysk Sportowych Seniorów – Ziębice 2019 

Wydarzenia główne

8.30-9.45 Rejestracja zapisanych zawodników

9.45-10.15 Rejestracja nowych zawodników

10.30 Oficjalne otwarcie Igrzysk

10.35 Wspólna rozgrzewka

10.45 Przejście zawodników z opiekunami dyscyplin na miejsca zawodów

11.00 Zawody:

Biegi

Bule

Lekkoatletyka

Piłka nożna

Tenis ziemny

Brydż sportowy

Badminton

Boks

Siatkówka

13.00 Armwrestling

14.00 Występ cheerleaderek z wrocławskiej AWF

15.00 Dekoracja zwycięzców

16.00 Występ zespołu DSW

Wydarzenia towarzyszące

11.00-17.00 Expo Zdrowie

Ok. godz. 11.30 Zwiedzanie Ziębic z przewodnikiem

12.00-18.00 Stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze

12.00 Warsztaty cheerleaders

12.00 Warsztaty rękodzielnicze

12.00 Warsztaty gry na bębnach afrykańskich

13.00 Warsztat „Szczotkowanie stawów”

 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 14.9.2020 10:01
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe