komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

[ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU] Kolejne spektakle teatralne w ZOK-u

środa, 14.8.2019 07:56 , komentarze: 0 , odsłony: 2409
kategorie artykułu:

We wrześniu i październiku w ramach Roku Teatrów na deskach Ząbkowickiego Ośrodka Kultury kolejne spektakle: Kariera po polsku i Kobieta idealna.  Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na wybrany spektakl. 

 

29 września o godzinie 17.00 KARIERA PO POLSKU - to sztuka o żebrakach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą "karierę". Zostają wprowadzeni w świat establishmentu małego miasteczka przez żonę pyszałkowatego burmistrza, który ją zdradza, jest zajęty własną karierą i zbyt mało się nią interesuje. Żona, żeby się na nim zemścić, postanawia mu dowieść, że w dzisiejszych czasach aby zostać wysokim urzędnikiem, nie trzeba wiele umieć. Postanawia poszukać odpowiedniego kandydata wśród żebraków. W tym celu przebiera się za żebraczkę i wchodzi w ich środowisko. Żebracy, ponieważ jeden z nich chciał być kiedyś aktorem, chcą założyć teatrzyk uliczny i próbują nieudolnie zagrać fragment Wesela Wyspiańskiego. Pojawia się policjant, który uważa, że to jest zgromadzenie i usiłuje ich przywołać do porządku. Burmistrz chcąc wygrać zbliżające się wybory, odwiedza mieszkańców miasteczka i napotyka żebraków i swoją żonę, której nie rozpoznaje i "nadaje" na nią. Żona coraz bardziej wściekła, rozdziela wśród żebraków role, które mają zagrać przed burmistrzem i wtajemnicza ich w cały plan. Jeden żebrak ma udawać eksperta od ekonomii, drugi mecenasa, specjalistę w dziedzinie prawa miejskiego. Następuje spotkanie z burmistrzem, podczas którego burmistrz zaczyna wierzyć, że ma do czynienia z prawdziwymi fachowcami.
https://www.kupbilecik.pl/baza/4654/Kariera+po+polsku/ 

 

 

24 października o godzinie 19.00 KOBIETA IDEALNA - Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Przyszłość... Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem? Pewnego dnia w życiu małżeńskiego duetu pojawia się dwóch braci. Modest jest lekarzem medycyny estetycznej oferującym Grecie wieczną młodość, a może i miłość? Jego starszy brat, Gerard to mecenas, który reprezentuje tylko bogatych i wpływowych klientów. Który z nich skrywa tajemnicę? A gdyby pewnego dnia Twoja ciotka umarła i zapisała Ci w spadku siedemdziesiąt milionów dolarów? Mecenas Gerard musi skontaktować się z Gretą, żeby przekazać jej spadek. Od tej chwili gra idzie o najwyższą stawkę. Albert przypadkowo odbiera telefon od mecenasa i wymyśla plan akcji , żeby jako Greta przejąć spadek. Nie spodziewa się, że mecenas już dokładnie wszystko zaplanował aby wyłudzić majątek. Kto ostatecznie wpadnie w czyją pułapkę i kto okaże się mistrzem blefu? Czy na pewno wszystko jest takie, jak nam się wydaje? Znakomita komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na wesoło ukazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans; jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się połapać, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia? Doskonała komedia o mieszaniu ról damsko-męskich, o konieczności łączenia sił i o znajdywaniu radości w małych rzeczach. Niezrównany popis aktorski. Bezkonkurencyjna wartka fabuła osadzona w naszej rzeczywistości. Czy kobieta idealna istnieje? Świetna komedia, ale chyba zbyt optymistyczna.

https://www.kupbilecik.pl/baza/2415/Kobieta+Idealna/ 

 ------------------------------------------------

[ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

Poprawna odpowiedź to Adrianna Biedrzyńska.

Podwójne zaproszenie na wybrany spektakl trafia do Wiktorii Przepióki z Ząbkowic Śląskich oraz Eweliny Herman z Ciepłowód.

 

------------------------------------------

KONKURS!

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na wybrany spektakl. 

Pytanie konkursowe brzmi: Która z aktorek pojawiła się w tym roku na deskach teatralnych Ząbkowickiego Ośrodka Kultury: Adrianna Biedrzyńska czy Katarzyna Cichopek?

 

Poprawne odpowiedzi prosimy wysyłać na adres dza@doba.pl. W tytule wiadomości należy wpisać "Rok Teatrów", w treści poprawną odpowiedź, imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania oraz telefon kontaktowy". Na Wasze odpowiedzi czekamy do 15 sierpnia do godziny 23.00!

 

 

 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 18.6.2021 09:38
środa, 16.6.2021 11:33
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie