komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 19 września 2019

Januarego, Konstancji

Konferencja podsumowująca Cykloprojekt

poniedziałek, 5.8.2019 12:54 , komentarze: 5 , odsłony: 2057
kategorie artykułu:

Powiat ząbkowicki w lipcu zakończył realizację projektu pn.: ,,Koncepcja rozwoju transgranicznej turystyki rowerowej na pograniczu polsko - czeskim (Cykloprojekt)". Partnerem wiodącym projektu był Instytut Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia (jednostka organizacyjna województwa dolnośląskiego). Powiat ząbkowicki był jednym z 10 partnerów zaangażowanych do projektu. W projekcie uczestniczyli również partnerzy z Republiki Czeskiej

W ramach jednego z działań modelowych, które realizował powiat ząbkowicki, pracownicy Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich (Kinga Grabowa i Andrzej Rapacz) we współpracy z ekspertami z Polski i Czech opracowali koncepcję rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego. Szczególnie istotny wkład do opracowania wnieśli uczestnicy w pracach grupy roboczej, przedstawiciele gmin powiatu ząbkowickiego i organizacji pozarządowych. 

Opracowana koncepcja określiła m.in

  • docelową sieć tras rowerowych w powiecie ząbkowickim  w oparciu o analizę możliwości projektowych i realizacyjnych;
  • integracji systemu rowerowego na terenie powiatu ząbkowickiego z układem zewnętrznym w oparciu o długodystansowe, jak i lokalne trasy rowerowe, w tym powiązania transgraniczne, standaryzacja tras, węzłów ,,bike&ride", miejsc obsługi rowerzystów (MOR) tj. określenie standardów i wytycznych do projektowania przebiegu i konstrukcji zaplanowanych dróg i tras rowerowych oraz dodatkowej infrastruktury rowerowej;
  • zasady zarządzania systemem rowerowym;
  • wytyczne dla działań edukacyjnych i promocyjnych;
  • rekomendacje do wdrażania;
  • plan działań rowerowych. 

Więcej informacji na stronie: www.zabkowice-powiat.pl/cykloprojekt

,,Cyklostrada" Kondratowice - Ząbkowice Śląskie - Srebrna Góra

Ostatnim wydarzeniem Cykloprojektu była konferencja podsumowująca, która odbyła się 25 lipca br. w Nachodzie. Partnerzy projektowi i eksperci zaprezentowali na niej wyniki i produkty zrealizowanego projektu. Również przedstawiciel powiatu ząbkowickiego zaprezentował opracowaną w ramach działania modelowego ,,Koncepcję rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego". Z perspektywy powiatu ząbkowickiego najważniejszym punktem konferencji było podpisanie listu intencyjnego, potwierdzającego wolę współpracy, na rzecz realizacji projektu pn: ,,Budowa cyklostrady na trasie zlikwidowanej linii kolejowej relacji Kondratowice - Ząbkowice Śląskie - Srebrna Góra." List intencyjny podpisali przedstawiciele gmin, przez które przebiegać ma planowana cyklostrada, powiatu ząbkowickiego i województwa dolnośląskiego. 

List intencyjny

Budowa 40 km magistrali rowerowej na trasie zlikwidowanej linii kolejowej, łączącej trzy powiaty Dolnego Śląska (Kondratowic w powiecie strzelińskim, przez Ząbkowice Śląskie do Srebrnej Góry - granicy powiatu ząbkowickiego z powiatem Kłodzkim), będzie stanowić nową jakość transportu rowerowego i turystyki rowerowej w regionie.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Panowie władcy, proszę przejechać się rowerami z Ząbkowic do Srebrnej...
poniedziałek, 12.08.2019 08:05 autor: Z zapomnianego osiedla Pallotyńs
Super sprawa. Dziękujemy.
środa, 07.08.2019 06:41 autor: Jura.
wtorek, 17.9.2019 11:26
wtorek, 17.9.2019 00:00
poniedziałek, 16.9.2019 08:48
poniedziałek, 16.9.2019 08:44
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele