Dlaczego ograniczenia tonażowe zniknęły z dróg wjazdowych do centrum Barda? UM wyjaśnia

piątek, 26.1.2024 13:23 1984 4

Kandydująca na urząd burmistrza Barda Marta Ptasińska poinformowała w mediach społecznościowych o zniknięciu znaków drogowych ograniczających tonaż na ul. Głównej w Bardzie. Jest to jedna z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta dla podróżujących krajową "ósemką". Taki stan rzeczy skutkował pojawieniem się na wewnętrznych ulicach miasta pojazdów ciężarowych.  Do sytuacji odniósł się Urząd Miasta. Bardzki magistrat wyjaśnia, że oznakowanie zostało zniszczone w wyniku zdarzenia drogowego, a w piątek, 26 stycznia w godzinach porannych znaki zostały ponownie zamontowane.

- Od kilku dni na ulicy Głównej w Bardzie przy zjeździe z DK8 nie ma znaków z ograniczeniem tonażu. Nie ma więc przeszkód, aby samochody ciężarowe przejeżdżały przez centrum miasta i oczywiście to wykorzystują. Panie burmistrzu! Czy to na Pana polecenie została zmieniona stała organizacja ruchu i od teraz bez żadnych przeszkód każdy pojazd będzie mógł wąskimi ulicami Barda omijać korek na ósemce? A może ktoś te znaki ukradł i przez te kilka dni nikt nie zauważył, że jest ich brak? Co z bezpieczeństwem mieszkańców uciekających przed kołami ciężarówek? Kto zapłaci za szkody powstałe w wyniku zbyt dużego obciążenia drogi?Jako przyszła burmistrz zobowiązuję się do wykonania przeglądu pionowego i poziomego oznakowania dróg w całej gminie. Bezpieczeństwo mieszkańców będzie dla mnie zawsze najważniejsze - przywołuje Marta Ptasińska.

Oświadczenie Urzędu Miasta w Bardzie:

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami o braku znaków drogowych oznaczającymi tonaż pojazdów mogących wjechać do miasta informujemy, że znaki zostały zniszczone w wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce kilka dni temu. W związku z powstałą szkodą pracownicy gminy w ramach interwencji zamontowali nowe słupki (tj. środa), które ze względu na pogodę musiały związać z zaprawą betonową. Dzisiaj w godzinach porannych zgodnie z planem zostały zamontowane nowe znaki do nowych słupków. W związku z pojawiającą się nierzetelną informacją, prosimy Państwa o samodzielne wyciąganie wniosków. W sprawach budzących niepokój lub wątpliwości prosimy o kontakt z UMiG w Bardzie.

foto - Marta Ptasińska/FB

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Figo sobota, 27.01.2024 18:52
Myślę, że służby powinny się bliżej przyjrzeć działaniom włodarza(...
brawo sobota, 27.01.2024 16:27
Bardzo dobrze. Trzeba wytykać błędy rządzącym, bo udają że ich...
Wieśmak sobota, 27.01.2024 07:07
Wieś głosuje na Krzyszrofa a przeciwnikowi...
Ryża Wrona piątek, 26.01.2024 16:49
Może nie ma podwyżek dla nauczycielków to przynajmniej zlikwidujemy wszystkie...