Debata Nie dla smogu

poniedziałek, 4.6.2018 10:02 1906 0

10 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się przedstawienie z okazji tygodnia ochrony środowiska. Uczniowie klas I - III mieli okazję obejrzeć pouczający spektakl zorganizowany przez panią Agnieszkę Wydrę. Wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec zaszczycił swoją obecnością młodych aktorów.

Tematyka przedstawienia opierała się na motywach baśni o królewnie Śnieżce. Główna bohaterka – królewna Przyroda opuściła królestwo i zamieszkała z siedmioma krasnoludkami. Zła królowa, dowiadując się od lusterka, że istnieje piękniejsza od niej, chciała zgładzić Śnieżkę, aby nie istniała osoba od niej cudowniejsza. Po próbie zniszczenia królewny krasnoludki uratowały Przyrodę, sprzątając las wokół niej. Młodzi aktorzy zadbali o scenerię teatralną oraz wymyślne stroje. Każdy szczegół był dopracowany i z humorem.  Nie zabrakło morału, aby dbać o środowisko wokół siebie i przyrodę. Nagrodzono młodych aktorów gromkimi brawami. Wójt gminy Marcin Czerniec pochwalił uczniów za pomysłowość i talent, jaki ukazali na scenie. Zadowolone dzieci podziękowały swojej widowni cudownym ukłonem na koniec.

Po niezwykle pouczającym przedstawieniu wyłoniono laureatów i wyróżnionych uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym na rysunek, plakat Nie dla smogu:

            Szymon Piątkiewicz (1A) – I miejsce
            Maria Sokołowska (2A) – II miejsce
            Krzysztof Jakimiszyn (3A) – III miejsce

Wyróżnieni zostali:

Magdalena Zapotoczny (3A)
Szymon Michalik (1A)
Gabriela Rozmis (2A)
Nikola Garbacik (2A)
Julia Harasiuk (3B)
Mateusz Mazur (2A)
Klaudia Lis (3A)
Julia Lis (3A)
Antoni Łysoń (3B)
Amelia Glab (1A)

Dyplomy oraz nagrody dla uczniów zostały wręczone przez panią dyrektor Bożenę Kołodziej oraz wójta gminy pana Marcina Czernieca. Młodzi artyści dostali drobne upominki, torby oraz przybory szkolne.

Tego samego dnia odbyła się debata o zanieczyszczeniach środowiska,w której udział brali przedstawiciele klas VII oraz II i III gimnazjum wraz z wójtem Marcinem Czerniecem i dyrektor Bożeną Kołodziej. Organizatorki - Dorota Pastuszczak i  Anna Jabłońska - dopilnowały, aby debata odbyła się bez przeszkód.

Karolina Bierut i Jakub Dziatczyk gorąco powitali gości i przedstawicieli klas, rozpoczynając debatę. Hasłem przewodnim była ochrona zieleni w gminie Kamieniec Ząbkowicki. Zostały poruszone tematy o ilości pojemników do segregowania śmieci na terenie gminy oraz  o wystąpieniu kar dla ludzi, którzy ignorują problem recyklingu i zaniedbują segregowanie odpadów. Wojciech Ciapka w prezentacji multimedialnej wskazał problem związany z kwaśnymi deszczami oraz powstawaniem dziur ozonowych. Opowiedział, dlaczego powstają takie zjawiska i jakie szkody mogą spowodować na Ziemi.

            Przedstawiciele klas, którzy brali udział w debacie ze  szkoły podstawowej:

6a – Dawid Szatkowski i Julia Jankojć
6b – Maciej Bierut i Klaudia Pawliczak
7a – Paweł Bernad i Ewa Termena
7b – Kamil Kukla i Zuzanna Pajestka
Przedstawiciele klas, którzy brali udział w debacie z gimnazjum:

2a – Martyna Waligóra i Adam Bielas
2b – Julia Białek, Jakub Dziatczyk i Fabian Tworzydlak
2c– Wiktor Przedwojewski i Wiktoria Tofel
3a – Karolina Bierut, Filip Bocianowski i Szymon Ciastowicz
3b – Dominik Kwiatkowski i Jakub Nowak

Wójt Marcin Czerniec rozwinął poszczególne tematy, odpowiadając na zadane pytania. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ochrony środowiska w gminie oraz poznali sposoby dbania o przyrodę. Każdy wie, jak ważne jest chronienie zieleni, bo to właśnie dzięki niej mam czym oddychać i jak żyć.

Na zakończenie spotkania pożegnano pana Marcina Czernieca bukietem kwiatów i słowami podziękowania za przybycie i uczestnictwo w debacie.

Uczennica klasy 3b
Sandra Postawa

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)