Czwarte ExpoZdrowie w Ziębicach

czwartek, 15.9.2022 15:24 161 0

W niedzielę, 4 września, na Stadionie Miejskim w Ziębicach odbyła się kolejna edycja ExpoZdrowie zorganizowana przez Fundację "Teraz Ziębice".

ExpoZdrowie to wystawa na temat zdrowego stylu życia, która jest połączona z podstawowymi badaniami stanu zdrowia pozwalającymi ustalić wiek biologiczny. Była to już czwarta jej edycja w Ziębicach.

Na poszczególnych „przystankach” wystawy można było zbadać tkankę tłuszczową, poziom BMI, pojemność płuc, ciśnienie krwi, przeprowadzano wysiłkowy test harwardzki, przedstawiano rolę wody w organizmie oraz przeprowadzano komputerowe badanie wieku biologicznego. Było też stoisko konsultacji ds. uzależnień, stoisko z literaturą na temat zdrowia, a także konsultacje dietetyczne, degustacja potraw wegetariańskich oraz pokazy, jak sporządzić lecznicze preparaty i napary ziołowe. Na końcu, na podstawie badań przeprowadzonych na wcześniejszych stanowiskach, można było porozmawiać z lekarzem.

ExpoZdrowie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy Ziębice. Bezpłatnie przebadało się ponad 100 osób.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom Gminy Ziębice.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)