komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 19 lipca 2019

Wincentego, Wodzislawa

Ćwiczenia ratownicze "Przełom Bardzki 2019" [Foto]

środa, 19.6.2019 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1098
kategorie artykułu:

"Przełom Bardzki 2019" - pod taką nazwą, 18 czerwca br. w Podtyniu (k. Kłodzka) zorganizowane zostały wspólne ćwiczenia wszystkich służb działających na obszarze powiatu kłodzkiego oraz strażaków z powiatu ząbkowickiego

- W ostatnim czasie ćwiczeń mamy dosyć sporo, ale jak wiadomo ich nigdy nie za wiele. Przyczyniają się one do poprawy bezpieczeństwa i poprawy współdziałania służb. Jeśli chodzi o to miejsce to nie jest ono wybrane przypadkowo ponieważ ruch na Przełomie Bardzkim jest coraz większy. W zeszłym roku, w okresie letnim Przełomem spłynęło ponad 100 tysięcy osób.  Do tych zdarzeń może zatem dochodzić, a te ćwiczenia są po to, abyśmy byli przygotowani na wszystkie sytuacje - mówi Michał Pawlik Michał Pawlik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Kłodzku

Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Podtynie, w wyniku którego jeden pojazd wpadł do rzeki, a osoby będące wewnątrz zostały porwane przez silny nurt wody.

- Nasze działania, oprócz działań typowo ratowniczych związanych z ewakuacją osób uwięzionych w pojeździe, skupiały się również na działaniach na terenie rzecznym. W ćwiczeniach wzięły udział praktycznie wszystkie służby z  terenu powiatu kłodzkiego. Oprócz tego wspierały nas Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z terenu powiatu ząbkowickiego. Od kilku lat podczas ćwiczeń współpracujemy także z Wyższą Szkołą Medyczną w Kłodzku. Studenci zapewniają pomoc medyczną, zaopatrzenie tych osób po ewakuacji oraz charakteryzację pozorantów - mówi Michał Pawlik. 

Po raz pierwszy w ćwiczeniach wzięło udział również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do działań zadysponowano także ochotników z Krosnowic oraz Wojciechowic ponieważ jednostki te się w ratownictwie wodnym i wysokościowym.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie „Powiatowego Planu Ratowniczego” oraz doskonalenie umiejętności dowodzenia i zasad współdziałania PSP z innymi podmiotami ratowniczymi. Sprawdzono również obowiązujące procedury i wypracowywano praktyczne metody postępowania podczas zdarzeń na obszarach wodnych.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
czwartek, 18.7.2019 11:59
czwartek, 18.7.2019 11:08
5
wtorek, 16.7.2019 09:53
1
poniedziałek, 15.7.2019 11:16
1
poniedziałek, 15.7.2019 10:14
3
czwartek, 11.7.2019 10:48
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork