komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 9 marca 2021

Franciszki, Brunona

Co dalej z zapowiadanym remontem ulicy Cukrowniczej?

czwartek, 14.1.2021 16:48 , komentarze: 8 , odsłony: 2531
kategorie artykułu:

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zapowiadała, że po przejęciu ulicy Cukrowniczej na drogę wojewódzką dw 385 wyremontuje jezdnię dostosowując ją do standardów drogi wojewódzkiej. Powstała już nawet dokumentacja projektowa. Jednak remontu jak nie było, tak nie ma. Czy DSDiK zrezygnowała już z planów modernizacji tej drogi?

Od 2017 roku ulica Cukrownicza w Ząbkowicach Śląskich z drogi gminnej jest drogą wojewódzką 385. Wraz z przejęciem drogi DSDiK zapowiadała remont jej nawierzchni i dostawanie jej do wymogów drogi wojewódzkiej. 

W 2018 roku wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowej zadania „Przebudowa z rozbudową ul. Cukrowniczej w Ząbkowicach Śląskich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 385”. Za 284 000 zł. Wykonało ją Biuro Projektów A-PROPOL z Gliwic. 

 Przygotowywane opracowane dotyczyło ponad 1,5 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 385 od ul. Cukrowniczej (od skrzyżowania z ul. Ziębicką) do ronda na ul. Kamienieckiej.

Planowano przebudowę jezdni z poboczami, w tym ewentualną korektę istniejących skrzyżowań z ul. Ziębicką i ul. Kamieniecką. Powstać miały chodniki, przystanki autobusowe, miejsca postojowe. Zmodernizowane oświetlenie drogi i kanalizacja deszczowa.

Minęły dwa lata, a remontu ulicy Cukrowniczej nadal nie ma w planach, nie ogłoszono nawet przetargu, który miałby wyłonić wykonawcę robót. Czy zrezygnowano już z zamysłu modernizacji tej drogi?

-Trwają prace nad koncepcją wyprowadzenia ruchu z terenu zabudowanego poprzez budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej w kierunku północnym, pełniącego rolę obwodnicy Ząbkowic Śląskich. Jednocześnie odrębne prace projektowe prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, planująca budowę trasy ekspresowej S8 na odcinku Wrocław – Kłodzko. Jeden z branych przez nią pod uwagę wariantów prowadzi w pobliżu ul. Cukrowniczej w Ząbkowicach Śl. Dopóki GDDKiA nie zdecyduje, jak będzie przebiegać droga S8, nie możemy kontynuować naszych prac planistycznych. W konsekwencji nie zostały oszacowane terminy realizacji prac budowlanych - tłumaczy Doba.pl dyrektor Dolnośląskiej Dyrekcji  Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, Leszek Loch.

 

 

 

 

Wasze komentarze

ponoć była dokumentacja remontu drogi w Stolcu , i wylądowała...
piątek, 15.01.2021 20:01 autor: mieszkaniec
Czyli lekką ręką wyrzucono prawie 300000 zł...wspaniale.
czwartek, 14.01.2021 23:55 autor: Hahaha
Fachowcy z Pisiu na stanowiskach. Nic od 5 lat ...
piątek, 15.01.2021 10:34 autor:
niedziela, 7.3.2021 03:00
poniedziałek, 1.3.2021 09:03
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec