Chciała sprzedać dekoracje domowe, straciła dwa tysiące

poniedziałek, 4.12.2023 14:31 1303 3

Internetowe platformy handlowe same ostrzegają klientów by nie podawać danych do logowania do kont, ani numerów kart płatniczych osobom nieznanym. Jednak czasami, kiedy zależy nam na czasie ignorujemy lub nie pamiętamy o takich ostrzeżeniach. 

Tak właśnie było w przypadku 34-letniej mieszkanki powiatu ząbkowickiego, która  powiadomiła policję, że została oszukana. Kobieta wystawiła drobne dekoracje domowe na jednym z portali sprzedażowych. SMS-em dostała informację z tego portalu, że by sprzedać wystawiony przedmiot i uzyskać pieniądze musi podać dane swoje karty do przeprowadzenia transakcji. Oszust podszył się w tym przypadku pod portal, na którym 34-latka wystawiła elementy dekoracyjne do sprzedaży. Kobieta podała wszystkie wskazane przez przestępcę dane i straciła ponad 2 tysiące złotych.

  • Pamiętajmy, aby sprawdzać w jaki sposób działają dane portale sprzedażowe, może to nas ustrzec od wpadnięcia w sieci oszusta.
  • Rozliczajmy się przez dany portal unikając bezpośrednich transakcji.
  • Uważajmy na próby nawiązania kontaktu poza portalem, poprzez komunikatory, SMS-y czy maile, szczególnie te w których zawarte są aktywne linki lub konieczność podawania danych takich jak numery kart płatniczych, loginów, haseł czy naszych danych wrażliwych.

Internet to miejsce gdzie musimy być wyjątkowo uważni i nieufni. Bądźmy więc podwójnie ostrożni, szczególnie w tym gorącym przedświątecznym okresie.

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Byly zolnierz poniedziałek, 04.12.2023 20:53
Ukarac zolnierzy ze zabili zubry bo mysla ze im wszystko...
poniedziałek, 04.12.2023 15:38
Następna do mądra?
janmiszelżar poniedziałek, 04.12.2023 15:30
Tacy ludzie po prostu się rodzą - nie potrafię tego...