BUXTEHUDE, MUFFAT i BACH podczas koncertu organowego w kościele w Kamieńcu Ząbkowickim

poniedziałek, 28.8.2023 13:24 668 1

Podczas przedostatniego koncertu z cyklu  „Z MUZYKĄ ORGANOWĄ PRZEZ WIEKI”, 20 sierpnia w kościele parafialnym w Kamieńcu Ząbkowickim, zebrani usłyszeli utwory wykonane przez studenta Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu z klasy organów  profesora Piotra Rojka -  Macieja Żórawika.

 

Maciej Żórawik-Edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w klasie fortepianu. Naukę gry na organach rozpoczął w Ogólnokształcącej Szkole  Muzycznej   I i II st. im. Karola Szymanowskiego w klasie dr.hab. Tomasza Głuchowskiego. Następnie kształcił się w Państwowej Szkole Muzycznej  II st. im. Ryszarda Bukowskiego, którą ukończył w 2021r. Brał także udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Krzysztofa Urbaniaka, Naji Hakima, Hannę Dys i Władysława Szymańskiego. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie organów dr.hab. Piotra Rojka. 

 

REPERTUAR:

GEORG MUFFAT –TOCCATA SEPTIMA 

JOHANN SEBASTIAN BACH-

-ICH RUF ZU DIR JESU CHRIST BWV 639

-WIR GLAUBEN ALL AN EINEN GOTT VATER BWV680 

DIETRICH BUXTEHUDE-

-CIACONA IN e BUXWV160

-TOCCATA IN d BUXWV 155

 - Zapraszamy na ostatni koncert tegorocznego Lata Organowego 10 września. Będzie to okazja do podsumowania całego cyklu Spotkań z muzyką przez wieki. Wystąpi Igor SIKORSKY Z UKRAINY- student Profesora PIOTRA ROJKA - zachęca Emil Koprzak, organizator wydarzenia. 

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Meloman wtorek, 29.08.2023 18:21
Jak publika dopisała?! Gdzie są zdjęcia publiki?!