Burmistrz Ziębic przekazał nowy alkomat ząbkowickim policjantom

poniedziałek, 23.1.2023 09:33 497 5

W piątek 20 stycznia Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich, podinsp. Piotr Wajda, odebrał z rąk burmistrza Ziębic, Mariusza Szpilarewicza, nowe urządzenie do badania zawartości alkoholu w organizmie alkomat ALCOLIFE. Przekazany sprzęt usprawni funkcjonariuszom przeprowadzanie kontroli trzeźwości kierowców, a tym samym znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu ząbkowickiego.

Nietrzeźwi kierujący wciąż stanowią istotne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W 2022 roku na terenie powiatu ząbkowickiego policjanci zatrzymali aż 103 nietrzeźwych kierowców. Nietrzeźwych, czyli tych, których poziom alkoholu w organizmie przekroczył 0,5 promila. Funkcjonariusze policji nieustannie podejmują na różnych płaszczyznach działania mające na celu eliminację tego zagrożenia. Do badania stanu trzeźwości kierowców niezbędny jest jednak odpowiedni sprzęt. Dlatego burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, odpowiadając na potrzeby policji,  przekazał na ręce komendanta powiatowego podinsp. Piotra Wajdy alkomat ALCOLIFE F8. Dzięki temu urządzeniu można przeprowadzić sprawne, szybkie i bezpieczne badanie bezustnikowe, ale również przesiewowe czy pasywne, a wynik pomiaru pojawia się niemal od razu na wyświetlaczu. To wyjątkowo wydajne urządzenie, które sprawdzi się również w przypadku wykonywania pomiaru na dużej grupie osób.

Alkomat będzie wykorzystywany na co dzień do badania trzeźwości kierowców poruszających się po drogach powiatu ząbkowickiego, co zwiększy bezpieczeństwo w ruchu i wyeliminuje część kierujących, która ignorując przepisy o zachowaniu trzeźwości za kierownicą stanowi istotne zagrożenie.

asp. szt. Katarzyna Mazurek

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

wtorek, 24.01.2023 15:09
Tym alkomatem mogą sobie mierzyć stężenie pierdzenia !
wtorek, 24.01.2023 11:54
Ziębice to najbardziej zapita miejscowość w powiecie
poniedziałek, 23.01.2023 17:20
Panie burmiszczu za te pieniądze to można Ziębice posprzątać ...
Bo tak poniedziałek, 23.01.2023 10:03
J...p Jest fota to najwarzniejsze Patusami niech się zajmną A...
poniedziałek, 23.01.2023 11:52
Alkomat jest potrzebny w Ziębicach tam najwięcej pijaków w powiecie