komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Burmistrz przedstawił Raport o stanie gminy Ząbkowice za 2018 rok

poniedziałek, 3.6.2019 13:51 , komentarze: 0 , odsłony: 2259
kategorie artykułu:

Burmistrz Ząbkowic Śląskich przedstawił raport o stanie gminy za 2018 rok. Zostanie on także przedstawiony  Radzie Miejskiej na sesji, podczas której w debatę nad raportem będą mogli włączyć się mieszkańcy. Na zakończenie sesji radni zdecydują o udzieleniu burmistrzowi wotum zaufania. Raport to zbiór najważniejszych informacji o działaniach ząbkowickiego samorządu, najistotniejsze dane m. in. o finansach Ząbkowic, przeprowadzonych inwestycjach i o podejściu do zarządzania miastem. Raport pokazuje społeczną i gospodarczą kondycję miasta i gminy. 

Raporty o stanie gminy zobowiązani są przedstawić wszyscy wójtowie i burmistrzowie. To efekt ubiegłorocznej nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym. Raport taki obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w poprzednim roku, a w szczególności realizację polityki, programów i strategii, uchwał rady miejskiej i budżetu. 

- Nasza gmina jet gminą miejsko-wiejską (…) Jest nas ponad 21 tysięcy zameldowanych na pobyt stały i czasowy. Rok 2018 to czas wielu ważnych inwestycji m.in.: rozpoczęcie budowy krytego basenu – największej inwestycji w najnowszej historii gminy. Ale to także okres intensywnego pozyskiwania środków zewnętrznych m.in. na ograniczenie niskiej emisji, Dzienny Dom Opieki Senior Plus, remonty dróg, nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych czy wspomniany wyżej kryty basen. Wszystkie realizowane projekty realizujemy w jednym celu – poprawie jakości życia Mieszkańców – pisze we wstępie do raportu burmistrz Marcin Orzeszek.

 

RAPORT O STANIE GMINY ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE ZA 2018 ROK - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 25.6.2019 00:00
4
poniedziałek, 24.6.2019 15:15
3
środa, 19.6.2019 17:11
18
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa