Burmistrz Barda otrzymał prestiżowe ukraińskie oznaczenie za wsparcie w czasie wojny

środa, 10.8.2022 14:59 3743 4

We wtorek 9 sierpnia do Urzędu Miasta i Gminy w Bardzie przybyła oficjalna delegacja z partnerskiej Gminy Romanów w Ukrainie. Wizyta miała na celu wręczenie Burmistrzowi Miasta i Gminy Bardo ukraińskiego oznaczenia HONOR i CHWAŁA za działalność na rzecz pomocy Ukrainie objętej działaniami wojennymi. Odznaczenie wręczył Aleksander Kondriatuk w imieniu Żytomierskiej Rady Wojskowej.

Warto wiedzieć, że jest to oznaczenie przyznawane od 30 lat, a burmistrz Barda otrzymał je jako pierwszy cudzoziemiec. W trakcie trzech dekad zostało przyznane 174 osobom. Burmistrz Barda w trakcie podziękowania za przyznane odznaczenie podkreślił, że należy ono do wszystkim mieszkańcom Gminy Bardo, którzy tak chętnie włączyli się w organizację pomocy dla Ukrainy już od pierwszych dni wojny.

- 24 lutego br. to data, która wpłynęła na życie wielu milionów ludzi. To data brutalnego ataku Rosji na Ukrainę! Od pierwszych chwil nie miałem wątpliwości, że trzeba pomóc naszym przyjaciołom i partnerom z Romanowa w Ukrainie. Mój pierwszy telefon jaki wykonałem, był do Aleksandra Kondratiuka, który opisał co się dzieje i jak wygląda sytuacja. Ciężko było rozmawiać, gdyż uczucia jakie obaj mieliśmy były obezwładniające. Najgorsza była niemoc. I wtedy wspólnie z mieszkańcami naszej gminy zaczęliśmy działać! Zorganizowaliśmy zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, zakupiono sprzęt, który mógł się przydać i już w pierwszym tygodniu zorganizowaliśmy pierwszy transport na Ukrainę, który trafił bezpośrednio do Romanowa.Pewnie się zastanawiacie dlaczego piszę o tym dzisiaj? Otóż dlatego, że wczoraj złożono mi niespodziewaną wizytę delegacji z Romanowa na czele z panem Aleksandrem Kondratiukiem! A największym zaskoczeniem, było wręczenie odznaczenia HONOR i CHWAŁA, który otrzymałem od Żytomierskiej Wojskowej Rady za działalność pomocową na rzecz Ukrainy. Chciałbym podkreślić, że jest to odznaczenie dla wszystkich mieszkańców Gminy Bardo, którzy w tamtym czasie tak bardzo pomogli i pomagają do dnia dzisiejszego. Jest to ważne odznaczenie, które wręczane jest w Żytomierzu od 30 lat! To, które otrzymałem jest pod numerem 174 i jak się dowiedziałem jest pierwszym wręczonym cudzoziemcowi! Co czuję? Zaszczyt i dumę! Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom za ogromne i bezinteresowne wsparcie. Ten medal jest Wasz! - pisze na swoim Facebooku włodarz miasta Krzysztof Żegański.

foto: fb Krzysztof Żegański

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

niedziela, 14.08.2022 01:34
Słowem BOHATER, masakra
czwartek, 11.08.2022 08:26
tylko karetki ratowniczej nie potrafił wysłać na Ukrainę. Załatwili ją...
Aneta czwartek, 11.08.2022 16:59
Na pewno chcesz drążyć ten temat?!
InEr czwartek, 11.08.2022 10:20
Ale lans przy tym byl? Był. Krzyś to stary