Budowa inkubatora przedsiębiorczości w Budzowie budzi zainteresowanie mieszkańców i podmiotów gospodarczych

piątek, 8.10.2021 10:09 1485 3

Postępuje budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie. Prace rozpoczęły się w lutym tego roku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budynek powinien być gotowy do końca tego roku.

 

Inkubator będzie zapleczem dla tworzących się młodych przedsiębiorstw związanych profilem działalności z żywnością ekologiczną oraz z sektorem produkcji maszyn i urządzeń dla odnawialnych źródeł energii.

- Trzymamy rękę na pulsie Ostatnio postęp prac ocenialiśmy razem z mieszkańcami Budzowa, żywo zaangażowanymi w proces budowy centrum gminnego biznesu. Oprócz mieszkańców, obiektem zainteresowane są również podmioty gospodarcze, chętne prowadzić swoją działalność w nowoczesnych i komfortowych warunkach. Jeszcze chwilę, my tez się nie możemy doczekać końca budowy Niepewność związana z cenami na rynku budowlanym jest dla nas i dla wykonawcy dużym wyzwaniem, ale z naszą grupą projektową znajdujemy rozwiązania i brniemy do przodu - mówi Paweł Gancarz, wójt gminy Stoszowice. 

Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie realizowana jest w ramach zadania „Budowa Akademii Nowoczesnego Przedsiębiorcy – Inkubatora Przedsiębiorczości w Gminie Stoszowice”. Koszt inwestycji to ponad 5,3 mln złotych, aż 85% kwoty to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

Będzie to  nowoczesny budynek mieszczący 15 lokali, warsztat i salę konferencyjną z wyposażeniem, kuchnię z pomieszczeniami przynależnymi oraz zaplecze socjalne. Wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła. Obok powstanie parking na 11 miejsc postojowych oraz teren zielony z krzewami i niskimi drzewami.  

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Stara Kuznia sobota, 09.10.2021 19:33
Dominik z 25 lat cię nie widziałem ale...
Budzow piątek, 08.10.2021 11:37
A co z tym obiecanym placem zabaw? Do dziś się...
KSU piątek, 08.10.2021 10:30
Baju Baju tam będzie Remiza Strażacka tylko inaczej to nazwali...