komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

Błękitna Wstęga 2015

czwartek, 10.9.2015 09:46 , komentarze: 0 , odsłony: 1502
kategorie artykułu:

Tradycyjnie od 5 lat organizowany jest w Paczkowie rekreacyjny rajd rowerowy,  wokół Zalewu Paczkowskiego. Przez pierwsze 3 lata organizatorem było  Stowarzyszenie „Perspektywa dla Paczkowa”, a po roku przerwy, organizacji imprezy podjęło się Stowarzyszenie „Pegaz” z Paczkowa. Młode stowarzyszenie, które ma koncie kilka udanych przedsięwzięć kulturalnych i turystycznych. 

Tegoroczny rajd odbył się pod nazwą „Błękitna Wstęga 2015” i tradycyjnie rozpoczął się na ulicy Miroszewskiego, koło poczty, a zakończył  na placu zabaw w Kozielnie. Na starcie stanęło prawie 100 miłośników turystyki kolarskiej, którzy nie zważając na pogodę pokonali ponad 10 kilometrową trasę, a starterem była Teresa Stańczyc – prezes Stowarzyszenia. Wszystkim uczestnikom wręczono koszulki oraz znaczki okolicznościowe, które zaprojektował Lesław Cudyk. Na mecie, w Kozielnie na wszystkich czekał posiłek oraz mnóstwo konkursów sprawnościowych z nagrodami. Najstarszym uczestnikiem był p. Leopold Jowczyk z Ząbkowic Śląskich, uczestnik wszystkich paczkowskich rajdów.  

             W organizację rajdu zaangażowało się, oprócz wolontariuszy i członków Stowarzyszenia wiele instytucji oraz firm. Specjalne podziękowania dla: Gminy  Paczków,

Sołectwa Kozielno, Starostw Powiatowych w Nysie i Ząbkowicach Śląskich, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych FAMAD, Państwa Barbary i Ryszarda Milczanowskich, Centrum Rehabilitacji MEDEX, Pani Katarzyny Zygmunt. Sponsorami były również paczkowskie placówki handlowe: Sklep spożywczy ULA, Sklep MAGDA p. Doroty Paruzel, Sklep Wędkarski w Paczkowie, Sklep AUTO CZĘŚCI – Skotnicki, Kwiaciarnia p. Renaty Miodońskiej, Kawiarnia Prasowa „Czarna Kawka”, Piekarnia DUDEK, Hurtownia HERO, Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców, Kantor Wymiany Walut p. Jana Domańskiego oraz Sala Zabaw BAJECZKA, Agencja Reklamowa SIMON i firma ROLTECH s. c. Rafał i Tomasz Skonieczny w Niemodlinie, oddział w Paczkowie.

 

Krzysztof Woliński

 

Wasze komentarze

piątek, 11.6.2021 11:03
6
wtorek, 1.6.2021 17:14
6
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec