Biskup Dec wzywa do wznowienia krucjaty różańcowej przeciwko islamistom

poniedziałek, 4.4.2016 10:41 1677 3

Biskup Diecezji Świdnickiej Ignacy Dec wzywał 2 kwietnia w dzień rocznicy śmierci Jana Pawła II i Diecezjalnych Spotkań Młodzieży w Wałbrzychu wiernych do wznowienia krucjaty różańcowej przeciwko islamistom. 

- Czy dzisiaj nie powinniśmy wznowić krucjaty różańcowej? - zapytał biskup Dec.- Gdy nad Europą wisi niebezpieczeństwo pochłonięcia nas przez islam i widmo upadku cywilizacji łacińskiej. Wysiłki polityków w tej kwestii nie wystarczą i są nieskuteczne.

W tym roku dodatkowo Diecezjalne Spotkania Młodzieży były ostatnim dniem peregrynacji po diecezji symboli Światowych Dni Młodzieży, które latem odbędą się Polsce. We mszy świętej, którą na Stadionie Górnika Wałbrzych celebrował biskup świdnicki Ignacy Dec uczestniczyło około 3 tysięcy wiernych.

Uznali oni, że Bóg nie jest potrzebny na Starym Kontynencie. Europa odwróciła się od chrześcijaństwa. Jeszcze bardziej niż w komunizmie. Jego zdaniem zastąpił ją humanizm ateistyczny. Jego cechą ma być to, że próbuje narzucić pseudoreligię opartą na wyznawaniu mitów, w tym mitu równości małżeństw zawieranych pomiędzy mężczyzną i kobietą z małżeństwami homoseksualnymi, mitu o mocy nauki i postępu, który prowadzi do myślenia, że nauka nas zbawi, a w końcu mitu negacji duszy ludzkiej i zbawienia, u którego podstaw leży uznawanie grzechu i winy za neurozę, za chorobę psychiczną, którą trzeba leczyć. Promuje się za to wyraźnie prawo do aborcji, do zapłodnienia in vitro czy seksualizacji dzieci i młodzieży, co jest niezgodne z dekalogiem – mówił biskup. – W wyniku takich antychrześcijańskich mitów wielu ludzi w Europie straciło wiarę. Na mapie dzisiejszej Europy pozostała jeszcze Polska, jako kraj, który w dużym stopniu pozostał jeszcze przy wartościach chrześcijańskiej i narodowych. Biskup mówił, że chce się nas ich pozbawić.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

poniedziałek, 04.04.2016 12:09
no i ok, tylko kogo to obchodzi co pan Dec...
Kubuś Puchatek piątek, 08.04.2016 13:00
Gdyby nie "pan Dec i jemu podobni" to nie miałbyś...
esjan46 niedziela, 10.04.2016 14:21
niechaj dec i jego kompani chwycą szable w dłonie i...