Bezpiecznie wyjedź na wakacje

środa, 8.6.2016 06:41 2035

Można już zacząć odliczać czas do wakacji! Podróże, wypoczynek, relaks i zabawa – każdy z nas z utęsknieniem czeka na urlop. Ale letnie miesiące to także czas wzmożonego ruchu na naszych drogach – warto przygotować swój samochód na wakacyjną podróż, tak by bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku.

Apteczka, gaśnica, trójkąt

Oprócz sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, warto sprawdzić, czy masz wszystko, co potrzebne w samochodzie, żeby zapewnić bezpieczeństwo na drodze tobie i twoim bliskim: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, apteczkę czy kamizelkę odblaskową.

W Polsce kierowca obowiązkowo musi posiadać na wyposażeniu pojazdu gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy. Gaśnica powinna mieć ważne badania techniczne oraz pojemność co najmniej jednego kilograma. Przegląd techniczny gaśnic należy robić 1 raz w roku! – jeśli tego nie zrobisz, możesz dostać mandat za brak sprawnej gaśnicy, zaś gaśnica może nie zadziałać wtedy, kiedy będzie potrzebna.

Ponadto warto mieć w samochodzie dla własnego bezpieczeństwa apteczkę – sprawdź terminy ważności znajdujących się w niej produktów– mogą być przeterminowane, kamizelkę odblaskową (w czasie postoju awaryjnego, kamizelka chroni ciebie i twoich bliskich, ostrzega innych kierowców, którzy widząc intensywne kolory żółte lub pomarańczowe odblaski, zmniejszają prędkość i zachowują zwiększoną ostrożność.), latarkę, klucz do kół i lewarek oraz koło zapasowe lub zestaw naprawczy. Przed wyjazdem upewnij się, czy masz sprawne światła z przodu i z tyłu, czy opony są prawidłowo napompowane i czy ich stan jest dobry. W czasie deszczu kierowcy często za późno orientują się, że pióra wycieraczek są zniszczone i nie zbierają dobrze wody z szyby, przez co bardzo utrudniona jest widoczność na drodze. Warto też przeszkolić się z pierwszej pomocy, bo to często my sami, w trakcie oczekiwania na pogotowie ratunkowe, możemy uratować życie rodzinie lub innym uczestnikom ruchu drogowego.

Tylko w trakcie ubiegłorocznych wakacji na polskich drogach doszło do niemal 6 tysięcy wypadków, w których zginęło 485 osób. Na terenie powiatu ząbkowickiego w ciągu dwóch letnich miesięcy doszło do 19 wypadków, w których rannych zostało 25 osób, oraz do 83 kolizji.

 

Bezpiecznie wyjedź na wakacje

Z tych powodów Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich zaprasza na akcję „Bezpiecznie wyjedź na wakacje” - 11 czerwca w sobotę, klienci Bricomarche będą mogli za darmo zrobić przegląd gaśnic samochodowych oraz zakupić w okazyjnie niskich cenach inne artykuły zwiększające bezpieczeństwo na drodze! Promocje będą trwały cały tydzień, ale darmową legalizację gaśnicy będzie można przeprowadzić tylko w sobotę.

Niewielkim kosztem będzie można zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczny powrót do domu z wakacyjnych wyjazdów. Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzenia Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich, ul. Ziębicka 55.

 

 

 

Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich funduje potrzebującym dzieciom wypoczynek nad morzem 

Około połowa dzieci z terenów południowych Polski nigdy nie widziała morza bałtyckiego, zaś połowa dzieci z terenów północnych nigdy nie odwiedziła gór. Ta statystyka zainspirowała Grupę Muszkieterów w Polsce do specjalnej akcji charytatywnej, w ramach której, właściciele Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich ufundowali w tym roku wakacje kolonijne nad Bałtykiem wybranym przez lokalną fundację, zdolnym i wartościowym dzieciom z powiatu ząbkowickiego, których niestety nie stać na wyjazd nad morze.